Ne Dediler?

Zarzour:Her yerin Hizmet’e ihtiyacı var

“Dünyadaki her kültürün, Müslümanların yaşadığı her yerin Hizmet’e ihtiyacı var. Çünkü Hizmet İslami bir grubun ya da birliğin nasıl olması konusunda iyi bir rol model sunuyor.”

“Dinlerarası diyalogla iştigal etmek isteyen insanlara hep şüpheyle bakılmıştır. Gerçekte ise diyalog dinimizin merkezindedir. Çünkü Kuran “Gerçekten Biz Âdem evlatlarını şerefli kıldık” diyor. Sadece Müslümanları demiyor. Peygamberimiz bütün insanlığa rahmet olarak gönderilmiştir, sadece Müslümanlara değil. …. Yani bana göre bugün dinlerarası diyalog İslamın baştan beri bizden istediği yöne dönmektedir. İslam baştan beri bunu istemektedir çünkü dünya başka hiç bir şekilde huzur içinde yaşayamaz ve refaha eremez.”

“Bir eğitimci olarak bütün bunları mucizeden başka birşeyle tarif edemiyorum. Müslümanlar olarak eğitime çok ihtiyacımız var. … Üretime, pozitif enerjiye odaklı aynı zamanda da insanlara yardıma, hizmete, Allah rızası için öğrenip bunu faydalı yönde kullanmaya ve insanlığa fayda sağlamaya odaklı bir eğitime ihtiyacımız var. Bu tam olarak Hizmet Hareketinin vizyonu ve felsefesini oluşturmaktadır. Bir eğitimci olarak, bu okulların sadece 168 değil 210 ülkenin tamamında olmasını çok isterim.”

Safaa Zarzour kimdir?

Aktivist ve avukat. Zarzour Hukuk Bürosu Başkanı’dır. Amerika Zakat Vakfı’nda Üst Düzey Yöneticilik yapıyor. Kuzey Amerika İslam Toplumu (ISNA) Eski Genel Sekreteri. Kuzey Amerika İslamî Okullar Konseyi (CISNA) Yönetim Kurulu Üyesi ve ISNA Eğitim Forumu Program Başkanı Zarzour, Loyola Hukuk Fakültesi’nde eğitim ve İslam hukuku dersleri veriyor.

Kaynak: Spectra Media Tv | 30.06.2014

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu