Haber

Time To Help’ten selden zarar gören iki okula 15 bin Euro yardım

Almanya bu yaz yakın tarihinin en büyük sel felaketini yaşadı. Selin ardından bazı şehirler çamur ve enkaz yığını haline geldi. Felaketi yaşayan şehirlerden biri de Rheinland-Pfalz eyaletindeki Sinzig kasabası oldu.

Felaketin izlerini silmek için devlet kurumlarının yanında sivil toplum kuruluşları da günlerce çalıştı. Bölgeye en fazla yardım ulaştıran kuruluşlardan biri Time to Help Derneği oldu. İlk günlerde sel bölgesine battaniye, kıyafet, içme suyu ve yiyecek yardımı yapıldı. Bölgede yaşayan bazı dernek üyeleri de, kalacak yeri olmayan selzedeleri evlerinde misafir etti.

Yaklaşık 1200 Time to Help üyeleri bir ay boyunca selden geriye kalan çamur ve molozları temizleme çalışmalarına devam etti. Her gün farklı şehirlerden bir çok gönüllü, sel bölgesine gelerek temizlik çalışmalarına destek verdi. Uzak şehirlerden, hatta Belçika ve Portekiz gibi diğer Avrupa ülkelerinden bile yardım için gelen dernek gönüllüleri oldu.  Time to Help’in, diğer partner dernekler ile birlikte sergilediği dayanışma ve yardımlaşma örneği bölgede büyük takdir topladı. Sinzig Belediye Başkanı Andreas Geron, yapılan yardımlardan dolayı minnettar olduğunu söyledi.

Bu yılki sel felaketinden birçok okul da etkilendi. Bölgelerdeki mağdur okullara yardım etmek için Sinzig’deki iki okula toplam 15 bin Euro bağış yapıldı. Time to Help Derneği NRW bölge temsilcisi Fatih Ateş ve basın sözcüsü Nicolai Kehl bağışları Janus-Korczak Okul Müdürü Schmitt ve Don-Bosco Okul Rektörü D. Vitten’e teslim etti. Her iki müdürde yapılan yardımdan dolayı teşekkürlerini iletti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu