Haber

Öğrencilerin taziye ziyareti, polisleri duygulandırdı

Almanya’nın Rheinland Pfalz eyeletine bağlı Kusel şehrinde rutin bir trafik kontrolü sırasında gerçekleşen silahlı saldırıda 2 polis memurunun hayatını kaybetmesi ülke genelinde üzüntüye sebep oldu. Esslingen şehrinde faaliyet gösteren ESBI Kültür Merkezi, öğretmen ve öğrencileri, polis merkezine bir ziyarette bulunup, taziyelerini ilettiler. Dernek yönetim kurulu üyesi Mecid Dursun, ”Polisimizi güzel bir vesile veya başka bir sebepten dolayı ziyaret etmek isterdik. Bu üzücü bir olay sonrasında polislere desteğimizi ifade etmek ve acılarını paylaşmak istedik.” dedi.

Polisler, çocukların taziye ziyaretinden duygulandıklarını ifade ettiler. Taziye ziyaretine gelen ESBI Kültür Merkezi öğretmen ve öğrencilerini karşılayan Polis Amiri, ”Öncelikle hoşgeldiniz. Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz. Meslektaşlarımızın ölümünden dolayı hepimiz çok üzgünüz. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde bizi ziyaret edip acımızı paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Kültür merkezi öğrencileri derste kendi elleriyle çizdikleri resimleri çiçeklerle birlikte polislere takdim ettiler. Polis Amiri sözlerine şöyle devam etti; ”Kesinlikle bunları polis merkezi içinde güzel bir yere koyacağız. Dediğim gibi, çok teşekkür borçluyuz. Aslında hepimiz için zor bir hafta. Bunun bir daha asla olmayacağını umuyoruz. Ama ne tür bir işimiz olduğunu biliyoruz ve bu meslek tehlikeli. İnsanlar ve gruplar bizi ziyaret ettiklerinde mutlu oluyoruz. Taziyenizi ifade ettiniz ve bizim yanımızda olduğunuzu gösterdiniz. Bu kadar tatlı ve miniklerden oluşan bir grubun ziyaretinden dolayı hepimiz daha çok mutlu olduk. İhtiyacınız olduğu her zaman bize gelebilirsiniz.’’

Esslingen Polis Merkezinde taziye standı oluşturuldu. Çiçekleri ve çocukların çizdiği resimleri görenler duygulandı. Ziyaretin ertesi sabahı Esslingen Polis Merkezi’ne geldiğinde çiçekleri ve çocukların çizdiği resimleri görüp duygulanan polis memuru Susanne Schlattmann, kültür merkezine gönderdiği e-postada, yaşadıkları zorlu süreçte bu gönülden desteğin çok önemli olduğunu ve herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Bölge Polis Merkezi de verilen desteklerden dolayı sosyal medya hesaplarindan teşekkür mesaji paylaştı. Mesajda ”Rheinland-Pfalz’daki iki meslektaşımızın vefatının ardından geçtiğimiz günlerde çok sayıda taziye mesajı aldık. Çeşitli ofislere çiçekler, mumlar ve mektuplar bırakıldı. Esslingen’de çocuklar tarafından boyanmış resimler teslim edildiğini sizlere paylaşmak istiyoruz. Bizi çok duygulandıran taziye ve çok takdir ettiğimiz desteğiniz için teşekkür ederiz. Elbette bu özel taziye ve takdiri Rheinland-Pfalz polisindeki meslektaslarimiza iletecegiz.“ denildi.

Dernek yönetim kurulu üyesi Mecid Dursun, ”Esslinger Bildungsinitiative e.V. dernek yönetimi olarak özellikle öğretmen arkadaşlarımıza bu örnek davranışlarından ve içinde yaşadıkları toplumda infial uyandıran bir konuda gösterdikleri hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hizmet Gönüllüleri olarak bu elim hadiseden dolayı tekrar üzüntülerimizi ifade ediyor, bu ve benzeri hadiselerin yaşanmamasını ümit ediyoruz.” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu