Haber

Fransızca Ramazan yayını için ‘Boussole’ kanalına bekleniyorsunuz

Fransa’da bir grup gencin kurduğu Fransızca yayın yapan Boussole kanalı, Ramazan boyunca günlük rehberlik yayınları sunacak. Fransızca konuşan Frankofon dünyasından geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlayan Boussole, Ramazan boyunca birbirinden kaliteli içeriklerle izleyicinin karşısına çıkacak. Fransa’da saatler 18:00’i gösterdiğinde Boussole kanalının yayını YouTube üzerinden başlayacak.

Boussole kanalının Ramazan’ın programının içeriğinde; Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Fransızca meali, Fransızca sohbetler, Mevlana Celalettin Rumi’den şiirler, âdâb-ı muâşeret ve kişisel gelişim videoları, Cevşen’den bölümler, Esma-ül Hüsna’nın yanı sıra bir çok Fransızca içerikler bulunuyor.

Fransızca hatim yapmak isteyenler için, sahur vaktinde her gün saat 04:30’da Kur’ân-ı Kerîm’den bir cüz yayında olacak. Öğlen saatler 12:30’u gösterdiğinde ise Fransızca şiir ve kişisel gelişim videoları Boussole ekranlarında yerini alacak. İftarını yapıp, teravih namazını kılanları ise saat 22:00’de Fransızca kısa sohbetler bekliyor.

Tanıtım videosu… Fransızca
https://youtu.be/daP-7z7Lsjs

Tanıtım videosu… Türkçe
https://youtu.be/_hc6JJVTAEw

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu