Haber

Dialogue Society iki yeni projeyle Ramazan’a merhaba dedi: IftarMe ve Ramazan Dergisi

İngiltere merkezli Dialogue Society, Ramazan ayını yıllardır yaptığı farklı faaliyetlerle değerlendiriyor. Ramazan’ı oruç tutmanın yanında, tüm komşularla Ramazan ruhunun paylaşılması Dialogue Society ve gönüllülerinin öncelikleri arasında yer aldı. Bugün ilk gününü idrak ettiğimiz mübarek ayda, Dialogue Society bu yılki temayı ‘Topluluk Ruhunu Yeniden Canlandırmak’ olarak belirledi. Birleşik Krallık’ta, 20 yılı aşın bir süredir, çeşitli toplulukları iftar sofrasında buluşturdu.  Dialogue Society , toplum iftarları projesinin yanı sıra, Ramazan konseptini daha fazla paylaşmak için iki yeni projeye daha başlattı.

İlk proje; IftarMe

IftarMe, Dialogue Society’nin Müslüman gönüllüleri ve dostları için topluluk iftarları geleneğimizi kendi evlerine götürmeleri için bir fırsat oluyor. Dialogue Society gönüllüleri ya kendi arkadaşlarını davet ederek ya da web sitesine üye olan Müslüman olmayan toplum üyeleri ile eşleştirilmemekle bu projeye dahil oluyorlar. Toplumda uyumu teşvik etmek ve inançlar ile kültürler arasında daha iyi bir anlayış geliştirmek amacıyla, Müslüman olmayan ailelerin ev sahibi ailelerle bir iftar deneyimini paylaşması amaçlanıyor. Bu iftar deneyimi, ezan, dua ve elbette bir iftar yemeği içermektedir.

www.iftar.me internet adresinde tüm detaylar bulunuyor.

İkinci proje;  Ramazan Dergisi

Ramazan Dergisi, Müslüman ve gayrimüslim topluluk üyelerinden gelen makalelerle Ramazan ayında haftalık olarak yayınlanacaktır. Tüm inançlardan veya inanmayanlardan geniş bir genel okuyucu kitlesine yönelik olarak, karşılıklı anlayış için bir köprü görevi görebileceği umuduyla yayınlanmaktadır.

Bu yılki dergi, Ramazanlaşma, topluluk düzeyinde nasıl Ramazana dahil olunacağı, farklı etnik Müslümanların arasında yolculuklar, Ramazan kültürleri, sanat, film, insan hakları, yemek tarifleri ve çocuk köşesi gibi birçok konuyu ele alıyor. Bu dergi aynı zamanda Dialogue Society gönüllülerine Ramazan ayı boyunca Müslüman olan ve olmayan tanıdıkları ile bir muhabbet başlatma konusunda yardımcı olmaya da hizmet ediyor.

Ramazan dergisi ilk sayisi:
https://www.iftar.me/2022/03/31/ramadan-2022-the-first-issue-of-ramadan-journal-is-out/ 

Dialogue Society’nin bütün Ramazan faaliyerlerine ulaşmak için: http://eepurl.com/hYwyNj

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu