Haber

Yunanistan’daki mültecilere vefa tırları devam ediyor

Avrupa’daki sivil toplum kuruluşları zulümden kaçıp Yunanistan’a sığınan mağdurlara düzenli olarak yardım organizasyonları yapıyor. Gönderilen yapılan yardımların içeriği dönemsel ihtiyaçlara göre değişiyor. Time To Help Hollanda, Belçika, Fransa, Lüksemburg, İngiltere ve Avustralya Yardım Organizasyonu ile Romanya Tuna Vakfı’nın birlikte organize ettiği yardım kampanyası tırı Bükreş’ten yola çıktı. Tuna Vakfı’nın ev sahipliğinde 550 gıda paketi, 50 gönüllünün hummalı çalışmasıyla hazırlandı.

50 Euro değerinde olan gıda paketinin içinde 31 çeşit 40 ürün bulunuyor. Temel gıda maddeleri yağ, salça, kuru gıda, peynirin yanı sıra çocukların sevindirecek çikolatalarda unutulmadı. Bükreş’ten yola çıkan yardım tırı Pazar günü ilk durak Selanik’e uğrayacak. Pazartesi günü ise Atina’da olacak. Yardım tırının götürdüğü malzemeler hafta içinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmış olacak.

Time To Help Hollanda adına Bükreş’e giden Ömer Tozkoparan, ‘’ Soğuk kış günlerinin başladığı bugünlerde, Yunanistan’da zor şartlarda hayat mücadelesi veren binlerce mülteci kardeşlerimize hep birlikte yardım eli uzatmak için böyle bir kampanya düzenledik.’’ Dedi. Desteklerinden dolayı bağışçılara teşekkür eden Tozkoparan, ’’ İsteyen bağışçılar, bundan sonraki gıda paketi kampanyalarımıza partner derneklerimizden birine bağışta bulunarak yardım edebilir ve Yunanistan’daki bir mülteci aileyi sevindirebilir.’’ Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu