Haber

Beklenen Almanca İslam kursu başlıyor

Almanya’da büyük bir boşluğu dolduracak olacak Almanca İslam kursu start alıyor.  Pazar günü saat 20:00 ila 22:00 arasında Almanya Berlin ABG İslam Akademisi’nin (İslamische Akademie für Bildung und Gesellshchaft)’ın düzenlediği ‘Temel İslami Bilgiler’ (Basiswissen İslam) kursu başlıyor. Konularında uzman 7 ilahiyatçının tertip ettiği kurs iki ay sürecek ve ‘Temel İslami Bilgiler’ A1 sertifikası verecek.

Almanca İslam kursuyla ilgili bilgi veren  İslam Akademisi yönetim kurulu başkanı Dr. Arhan Kardaş bu kursların zamanla Almanca konuşan kamu oyunda önemli bir boşluğu dolduracağını ifade etti. ‘Niyetimiz başta eğitmenlerin eğitimi, bununla birlikle her sınıf ve dinden insana açık bir bilgilendirme kursu’ diyen Kardaş B2 seviyesinde Almanca konuşan her ferdin bu kurslardan istifade edebileceğini vurguladı.

‘Basiswissen İslam’, İslam’da insan telakkisi, iman esasları, ilmihal bilgileri, İslam’ın temel kaynakları Kur’an ve sahih sünnet, Hz. Muhammed (asv)’in sireti ve İslam tarihinin yanında, İslam ve dinlerarası diyalog konularına öncelik veriyor.

 

Kayıtlar için:

info@islam-abg.com 

Kurse

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu