Video

Video | Birlikte amin diyelim-Seyyid-ül İstiğfar Duası

Seyyidül istiğfar, tövbe ve istiğfar duasıdır. Dualar arasında en faziletliler arasında gösterilmiştir.Öyle ki Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde bu duanın önemini şu şekilde vurgulamıştır:

“Her kim, bu Seyyidül-İstiğfârı sevabına ve fazîletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse cennetlik olur. Yine her kim, sevâbına ve fazîletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse cennetlik olur.” (Buhari, Ebu Davud).

Biz de Hizmetten.com ailesi olarak özel duayı sizler için seslendirdik.Gelin hep birlikte amin diyelim.

Okunuşu: “Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente”

Anlamı: «Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibâdete lâyık ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lutfettiğin nîmetleri yüce huzûrunda minnetle anar, günâhımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.»”

Video | Birlikte amin diyelim-Seyyid-ül İstiğfar Duası 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu