Haber

Time To Help Belçika, afet mağdurlarının yaralarını sarıyor

Almanya başta olmak üzere Belçika, Hollanda ve Avusturya büyük can ve mal kayıplarına yol açan sel felakatine uğradı. Her geçen gün can kayıpları artıyor. Yüzlerce kişiden ise haber alınamıyor. Arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Felaketin meydana geldiği ülkelerde yaşayan Hizmet gönülleri de, mağdurların yardıma koşuyor. Belçika’da yardım faaliyetlerini Time To Help Derneği’nin Belçika temsilciliği organize ediyor.

Time to Help Belçika Proje Koordinatörü Mustafa Erdoğan, facianın yaşandığı ilk dakikalardan itibaren kampanya başlatmak için harekete geçtiklerini söyledi. Gönüllüler grubuna acil koduyla ‘Neler yapabiliriz?’ mesajı geçtiklerini belirten Erdoğan, şunları anlattı: ”Zaman kaybetmeden Liège belediyesinin resmi sitesindeki yardım formlarını doldurduk. Acil yardım malzemeleri için listeleri aldık. Elimizde hazırda olan gıda, elbise, temizlik malzemelerini paketledik. Bu arada Liège’deki Tulip Dernezğimizle irtibata geçip güvenli yerlerde depo ayarladık. Eksik olan malzemeleri ivedilikle tedarik ettik. Bir taraftan da sel felaketi için yardım kampanyası hesabı açıldı. Sosyal medyadan ve iletişim ağları üzerinden kampanyamızı duyurduk. Battaniye, gıda, su, temizlik malzemeleri, özel bakım ürünlerinden oluşan bağışları konvoy halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için CPAC (OCNW) kurumuna ulaştırdık. Bu arada Ixelles belediyesinin yardım kampanyasına da hem tedarikçi hem de gönüllü yardımcı olarak katıldık.”

Yapılan bağış ve başlatılan kampanya karşısında kurum yetkililerinin gönüllülere minnetlerini ilettiğini vurgulayan Mustafa Erdoğan, yaralar sarılana kadar bölgeye desteklerinin süreceğini kaydetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu