Alman yaşlı çift, Hizmet gönüllülerine önce ücret teklif etti sonra duygulandı

Yazar Editör

Almanya’da sel felaketinin yaralarını sarmak için hummalı çalışmalar devam ediyor. Polis ve itifaiye ekipleri arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bir taraftanda mağdurlara yardım ve destek sürüyor. Felaketin ilk gününden itibaren kolları sıvayan Hizmet gönüllüleri ise, yardıma aralıksız devam ediyor.

Felaketin vurduğu Ahrweiler Kreis Sinzig’e giden 10 kişilik Time To Help Almanya ekibi, yaşlı bir Alman çiftin evini temizledi. Yaşlı çiftin yaşadığı evin üç odalı bodrumunda bulunan eşyalar felaketten etkilendi. Kolları sıvayan Hizmet gönülleri, yaklaşık 2,5 saatlik bir çalışmayla eşyaları taşıdılar. Yaşlı çift yardımdan dolayı çok teşekkür edip, elini cüzdanına atıp 50 Euro teklif etti. Bundan sonrası Time To Help ekibinden dinleyelim; ”Eşi ‘ceplerine koy’ dedi. Biz parayı kabul edemeyiz, biz sadece Allah rızası için yardım etmeye geldik. Bizim için sadece dua etmeniz yeterlidir. Böyle sıkıntıları tek başınıza aşmak zor olur. Böyle sıkıntılar birlikte aşılır. Çok duygulandılar, çok teşekkür ettiler. Kendi başlarına bodrumdaki eşyaları temizlemeleri mümkün değildi.”

Time To Help Almanya gönülleri ve işbirliği yaptığı dernekler bir taraftan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarken diğer yandan çizme ve eldivenleri giyip temizlik çalışmasında aktif görev alıyor.  Aachen Via e.V Kültür Derneği ve Time to Help Almanya gönüllüleri  20 kişilik bir ekiple Eschweiler Belediyesi’ndeki bazı işyerlerinde temizlik ve çöp çıkarma işlerine yardımcı oldu. Ekipte erkeklerle birlikte kadınlar da vardı.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...