Terör saldırıları | İsmet Macit

Yazar İsmet Macit

Bugün (29 Ekim 2020) Fransa’nın Nice şehrinde yeni bir saldırı oldu ve kilisede 3 kişi hunharca öldürüldü. Bir mabede saldırmak ve oradaki masumları katletmenin Müslümanlık ile yan yana anılması yüreklerimizi parçalıyor..

Şerefli dinimiz bir insanı haksız yere öldürmeyi tüm insanlığı öldürmeye denk tutmuştur. (Maide Suresi 32. ayet)

2017 de yine Fransa’da gerçekleşen terör saldırıları için şu yazıyı yazmıştım:

“…Fransa’da terör saldırıları olduğu saatlerde İsviçre’nin St Gallen şehrinden trenle Zürih’e geliyordum. Kalbim onlarca masum insanın ölümüyle kederli aklım ise Avrupa’da yaşayan Müslümanlara bakışın nasıl değişeceği ile meşguldü. Zira Avrupa’da ve tüm dünyada İslam’ın terör dini olmadığını ve dinimizin özünde “sevgi, barış ve kardeşlik” olduğunu panel, toplantı, iftar, aşure ve birçok proje ile dünya insanı ile bir araya gelip anlatmaya çalıştı. Bu yönde müesseseler açıldı açılmaya devam ediyor.
Menfur saldırıyı ilk olduğumda eyvah dedim. Bu saldırıdan yine Müslümanlar ve İslam zararlı çıkacak. Din değiştirmek isteyen insanların ilk tercih ettiği din Budizm en son tercihleri ise maalesef İslam. Biz suçluyuz zira yaşantımızla dinimizi temsil edemiyor ve şerefli dini özüne tam ters bir algı ile anılmasına sebep oluyoruz…İslam ve terör asla yan yana gelmeyecek iki kavram iken İslam düşmanlarının dessas planları bizim temsil eksikliğimizle bu din terörle anılıyor…
Zihnim kalbim bunlarla meşgul iken Winterthur şehrinden İsviçreli bir genç çift gelip trende karşıma oturdu ve ellerindeki telefondan erkek olan Fransa’da ki terör saldırısını okumaya başladı. Yüzlerindeki korkuyu görmeliydiniz. Sonra bir anda ikisi de kafasını kaldırıp bana baktılar. Gözlerindeki korku, endişe ve suçlayıcı bakış altında ezildim utandım. Keşke gözlerim hiç buluşmasaydı. Neredeyse özür dileyecek hale geldim.
Ortam müsait olsa değil o trende dünyaya duyuracak şekilde Hocaefendi gibi “Müslüman terörist, terörist ise Müslüman olamaz” diye haykıracaktım.
Bu terör saldırıları kime yaramıştı? İslam’a ve Müslümanlara zerre kadar faidesi olmadığı kesin. Şimdiden sınırları kapatma tedbirleri gündeme geldi. Başörtülülere yapılan baskı artacak. İş tercihlerinde Müslümanlara ayrımcılık artacak.
Şimdi soralım… El Kaide’nin kime faidesi var?
IŞİD kimin işine geliyor?…”

Ve duamız: Allah terör örgütlerinin belasını versin. Onları besleyenleri yerin dibine batırsın… Âmin

Hizmetten | İsmet Macit

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...