Sophia e.V. “Dünyada Barış- Frieden” Konseri Düzenledi

Yazar Editör

Almanya’nın Dortmund kentinde Sophia e.V. kadın derneği perşembe akşamı, farklı kültürlerden, farklı dillerden, farklı yaşlarda yaklaşık 10 müzisyen kadını bir araya getirerek, “Dünyada Barış- Frieden” temalı bir konser düzenledi.

Dortmund Dietrich- Keuning- Haus’ ta gerçekleşen konsere, Türkiye ve Ukrayna gibi ülkelerden katılan müzisyen kadınlar, söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla ve çaldıkları enstrümanlarla dinleyenlere keyifli bir akşam yaşattılar.

Kültürler arası konserin açılış konuşmasını Dortmund Belediyesi Gleichstellungsbüro (eşitlik bürosu) dan Maressa Feldmann gerçekleştirdi. Feldmann mesajında, müziğin evrensel bir dil olduğunu, insanları bir araya getirdiğini ve birlikte yaşama kültürünün önemli bir parçası olduğunu belirtti. Ayrıca kadınlar için yaptıkları çalışmalardan dolayı Sophia e.V. gönüllülerine teşekkür etti.

Barış temalı bu konserle, müziğin ve kadının dünya barışına katkısı bir kez daha gösterilmiş oldu. Konser bitiminde katılımcı müzisyenlere birer buket hediye edilip, birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra açık büfe eşliğinde yapılan sohbetlerle program sonlandırılmış oldu.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...