Haber

Şengül Ağabey için Hollanda’da gıyabi cenaze namazı kılındı

Almanya’da kaldırıldığı hastanede uzun süredir koronavirüs tedavisi gören Mehmet Ali Şengül Ağabey’in vefatı tüm hizmet camiasını hüzne boğdu.  Avrupa ülkerinde cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. Bu cenaze namazlarından biri de Hollanda’nın Utrecht şehrindeki SECU Vakfında kılındı. Cenaze namazının ardından dualar edildi.

Hizmet Hareketi’nde ‘Samsunlu Hoca’ olarak bilinen Mehmet Ali Şengül’ün Almanya’da ki cenazesine katılamadığını söyleyen SECU Vakfi gönüllüsü ilahiyatçı Mevlüt Suiçmez, Utrecht şehrinde Hizmet Hareketi mensuplarının bir vefa örneği göstererek gıyabi cenaze namazı kıldıklarını söyledi. İlahiyatçı Suiçmez, “Muhterem Mehmet Ali Şengül Hocamızı  vaazlarından tanıyordum. 50 yıldır sevgi insanı olarak yaşayan  Şengül Hocamız,  Muhterem Hocamız Fethullah Gülen’in yakın arkadaşı idi. O inandığı gibi yaşadı. Yeryüzünde kimseye karşı düşman değildi. Kendisine 12 Eylül darbesinde işkence edenleri bile affetmişti. Gönül insanı Mehmet Ali Şengül Hocamız son anına kadar bizlere örnek oldu. Doğruluğundan hiç şaşmadı.’’ Dedi.

Hollanda’ya 3 yıl önce iltica ettiğini belirten eğitimci Muhammed Çınar ise; “Hocamız sevgi insanı idi. Çok zorluklar ve çileler çekti. Her zaman ölüme hazırlıklı idi. Cenaze namazını Utrecht’te kılarak ona karşı bir vefa örneğini göstermiş olduk. Allah mekanını cennet eylesin inşaallah.” diye konuştu.

Haber: Basri Doğan – Hollanda

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu