Haber

Romanya, Elife Ablası’nı ebediyete uğurladı

BÜKREŞ (HİZMETTEN)

Romanya’da misafirperverliği, cömertliği ve Hizmet işlerinde hep öne olmasıyla tanınan Elife Dündar, yakalandığı koronanın diğer kronik rahatsızlıklarını tetiklemesi sonucu hayatını kaybetti. Dualarla uğurlanan Elife ablanın ikramından nasiplenmiş dostları, mahzun eş Abdullah Dündar’ı cenazede yalnız bırakmadı. Dündar ailesi, Hizmet aktivitelerinde varıyla yoğuyla koşturmasıyla tanındı.

Misafirlerin ağırlandığı ilk hane

Dündar çiftinin evinin, Romanya’ya gelen misafirlerin ağırlandığı ilk adres olduğuna vurgu yapan Tuna Vakfı Müdürü Mehmet Emin Korkut, Elife abla için, ”Sağlık problemlerinden dolayı misafir götürmediğimiz zaman bize gücenirdi. Düzenlediğimiz kermes ve festivallerde, gün boyu ocak başında bitmek bilmeyen enerji ile çalışırdı.” dedi.

‘O, hepimizin yitiği’

Acı haberi aldığından beri gözyaşı dinmeyen Zeynep Akyol, Elife abla için ‘O hepimizin yitiği’ tabirini kullandı. ‘Bir Hizmet annemizi kaybettik’ diyen Akyol, Elife ablanın ibadete düşkünlüğünü şu hatırasıyla örneklendirdi: ”Hastaneye yattığında aradı. ‘Hareket edemiyorum. Teyemmümle Kur’an-ı’mı okusam olur mu?’ diye sordu. Evradı çok olan bir ablamızdı.”

Şehitlik sevabına nail olsun

 Son yolculuğunda Elife ablayı Romen dostları da unutmadı. 25 yıllık arkadaşı Elena Gheorghe, ”Bizi çok sevdi, bize kucak açtı. Allah gani gani rahmet eylesin. İnşallah gurbet elde şehitlik sevabı alır.” temennisinde bulundu.

1961 yılında Denizli’de dünyaya gelen Elife Dündar, 28 yılını geçirdiği Bükreş’te, müslümanlar için düzenlenen mezarlığın ilk sakinleri arasında yerini aldı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu