Ne Dediler?

Prof. Dr. Roberta Rosenberg:“Hizmet Hareketi’ni, dinler-arası diyaloğa olan inancı ve bağlılığından ötürü seviyorum.”

Prof. Dr. Roberta Rosenberg, Virginia Christopher Newport Üniversitesi (CNU) İngilizce Bölümü’nde Profesör. Kadın ve Cinsiyet Çalışmaları Bölümü (CNU) Direktörü. North Carolina Üniversitesi İngilizce Bölümü’nde doktora yaptı. Çokkültürlü Amerikan Edebiyatı, Kadın Edebiyatı, Amerikan Yerlileri Edebiyatı derslerini veriyor. Güneydeki Amerikan yerlileri Edebiyatı adlı kitabı kaleme aldı.

 

Hizmet Hareketi’ni, dinler-arası diyaloğa olan inancı ve bağlılığından ötürü seviyorum. Günümüzde, yeteri kadar kültürler-arası diyaloğun var olmadığını hissediyorum.”

“Türkiye’deki iktidarın Hizmet Hareketi’ni eleştirdiğini biliyorum ve bunun çok talihsiz bir durum olduğunu düşünüyorum. Hizmet Hareketi’ndeki kişisel tecrübelerim bana onların diyalog, eğitim ve sosyal adalet gibi en idealist kavramlara bağlı olduklarını, siyaset noktasında bir yönelimlerinin olmadığını gördüm. ”

“Eğer Sayın Erdoğan’ın Batı ile ve Türkiye dışındaki ülkelerle işbirliği yapma gibi bir niyeti var ise, Hizmet Hareketi’nde büyük bir yardım ve destek bulabileceğini düşünüyorum. Onları bir katalizör olarak görüyorum; Türkiye hakkında ya da İslam hakkında çok da fazla bilgisi olmayan kimselere ülkelerini ve dinlerini tanıtabilmek için fırsatlar oluşturuyorlar.”

Kaynak:SpectramediaTV

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu