Haber

“Parçalanmış Hayatlar ve Susturulmuş Türkiye” programının 4.bölümü yayınlandı

Chicago merkezli Huddled Masses kurumunun “Parçalanmış Hayatlar ve Susturulmuş Türkiye” programının 4. bölümü 2 Ocak Cumartesi günü Amerika Merkezi saatle 12.00 pm’de yayınlandı.  Huddled Masses direktörü Dr. Ali Yurtsever, Long Beach’teki California State üniversitesi Din Bilimleri Profesörü, Sophia Pandya ile Yunanistan’ı konuştu.

Profesör Pandya, mültecilerle ile ilgili yaptığı araştırması için Yunanistan’a gitmişti ve oradaki mültecilerle, bilhassa Türkiye’den gelenlerle konuşmuştu. Oldukça ilginç hikayeleri  mültecilerle yaptığı röportajda kayıt altına aldı. Yunanistan’a niye gittiler? Türkiye’de,  hapislerde ve gizlendikleri yerlerde ne zorluklar yaşadılar? Meriçten, Egeden nasıl geçtiler, yakınlarını nasıl kaybettiler? Şimdi nasıl bir hayat yaşıyorlar?

Tüm bu soruların cevabını bu programda anlatan Sophia Pandya, anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Program, Huddled Masses’in Youtube kanalında dünyanın her yerinden izleyicilerini bekliyor.  Programı https://youtu.be/BKzAxwHyExg linkinden seyredebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu