Norveç’te Hizmet Gönüllülerinin Deprem Bölgesi İçin Yaptıkları Kampanyalar Devam Ediyor

Yazar Editör

ÖZKAN TOSYALI – OSLO

Kısa adı HETH olan Hjelp en Trengende Hånd (muhtaç bir ele yardım et) Derneği, Norveç’in farklı şehirlerinde düzenlediği organizasyonlarla Türkiye’deki deprem bölgesi için yardım toplamaya devam ediyor.

DNHB (Norveç Hizmet Hareketi) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren dernek, Oslo merkezde açtığı stantla Norveçlilerden deprem felaketinin yaralarını sarmaya bir nebze olsun katkı amacıyla yardım talep etti. HETH gönüllülerinin dağıttıkları broşürlerle Türkiye’de yaşananları özetledikleri stantlara halk ilgi gösterdi.

Öte yandan yine Oslo’da bulunan Bøler Kilise’de de yardım amaçlı gıda kermesi düzenleyen HETH gönüllüleri buradan elde edecekleri geliri deprem bölgesine ulaştıracaklarını duyurdular.

HETH Norveç Koordinatörü Ayşe Koç, Türkiye’de yaşanan ve asrın felaketi olarak tabir edilen büyük depremin acısını derinden hissettiklerini ifade ederek, ilk günden itibaren manevi olarak dualarla destek başta olmak üzere, hemen koordine olarak kampanyalar düzenlemeye başladıklarını anlattı. “Gönül isterdi ki Türkiye’de olalım ve bizzat yardıma koşalım ama maalesef haksız ve hukuksuz bir zulüm nedeniyle buralardayız ve elimizden dua dışında başka bir şey gelmiyor” diyen Koç, “maddi destek olarak da gönüllü arkadaşlarla birlikte stantlar açıyoruz, kampanyalar düzenliyoruz ve kermesler organize ederek toplayabildiğimiz kadar yardımı depremin vurduğu şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...