Yazarlar

Nedir bu kinin sebebi? | Alper Ender Fırat

Gökhan Öğretmen’den Halime Gülsu’ya, yüksek yargıç Mustafa Erdoğan’dan, Akademisyen Ahmet Turan Özcerit’e, yazılımcı Hakan Şen’den sürücü kursu sahibi Recep Güneş’e, Profesör Haluk Savaş’tan, Küçük Ahmet Ataç’a, gazeteci Mevlüt Öztaş’tan yönetmen Fatih Terzioğlu’na tam 559 kişiyi katlettiniz.

Ve hala bitmez bir kin, dinmez bir öfkeyle mazlumların canına kıymaya kararlılıkla devam ediyorsunuz. Peki ya neden? Bu kin ve bu öfkeniz neden bitmez? Bu adamlar size ne yaptı? Tecavüzcüye, sübyancıya, mafya tetikçisine, baba katiline gösterilen müsamahanın onda biri neden gazeteciye, psikiyatriste, yönetmene, akademisyene gösterilmez.

Bu sorunun muhatabı sadece Saray’da oturan zat değildir. İktidar partisi, iktidar ortağı, ana muhalefet partisi, yavru muhalefet partisi, Ergenekon, derin devlet, hakimler, savcılar, yüksek devlet bürokrasisi yani 15 Temmuz’un bütün ortaklarıdır bu sorunun muhatabı. Hatta 15 Temmuz sonrası soykırımına ses çıkarmayarak destek veren İngiltere, Avrupa Birliği ve bütün Batılı devletler bu soruya cevap vermelidir. Bu gazeteciler size ne yaptı? Tek bir sapan taşı atmamış, şiddeti savunan tek bir cümle kurmamış bu akademisyenler, bu doktorlar, bu hukukçular bitmek bilmez bir kin oluşmasına sebep olacak ne yapmış olabilir?

Hapishanede hasta olup ölen, Meriç’te, Ege’de boğulan her mazlumun ardından bir takım çevreler Kuddusi Okkır’ın fotoğrafını yayınlayıp oh olsun mesajları atıyorlar. Güya Ergenekon davasında yargılanan Kuddusi Okkır’ın ölmesinden sonra ‘daha karpuz kesecektik’ diye manşet atılmış. Böylesine apaçık bir yalanı niye uydurulur ve bununla niye algı oluşturmaya gayret edersiniz?

Fatih Terzioğlu’nun, Mevlüt Öztaş’ın, Haluk Savaş’ın ya da hastalıklarla boğuşmasına rağmen tahliye edilmeyenlerin bunda suçu nedir?

Nedir bu kinin sebebi? | Alper Ender Fırat 2

Nedir bu kinin sebebi? | Alper Ender Fırat 3

Gencecik bir kıza tecavüz ederek öldüren alçak bir adam sosyal medyada infiale sebep olmasaydı dışarıda olacaktı. Bunun gibi sosyal medyada infial olmayan yüzlerce katil serbest dolaşırken sadece haber sunan Erkan Akkuş’un dört yıl sonra kelepçelenerek hapse atılmasından neden bu kadar mutlu olursunuz?

Evet bu bitip tükenmeyen kini açıklamak zorundasınız! Siz ey Ergenekon, ey derin devlet. Senin de açıklaman lazım devlet aklı denen şey. Sizler de muhalefet görünümlü partiler sizin de içinizde bir türlü dinmeyen kininizin sebebi nedir? Bu gencecik kadınlar size ne yapmış olabilir? Bu kundaktaki bebelere neden bu kadar öfke duyuyorsunuz? Bu soykırımı sadece bir kişiye yıkıp kurtulamazsınız ve tarih önünde de kurtulamayacaksınız. Görevini yapması gerekenler iraden, kasten yapmıyorsa suç ortağıdır.

Sosyoloji ilminin, psikolojinin açıklayamadığı bu nefretin kaynağı nedir açıklamak zorundasınız. Hangi oyununuzu bozduk, hangi tezgahınıza çomak soktuk da bu kadar kinlendiniz?

Kaynak:Alper Ender Fırat | TR724

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu