Haber

Süvarinin Dönüşü

“Faslı alim Ferid El-Ensari Risale-i Nurları inceledikten sonra bu muhteşem eserlerin büyük bir cemaat halinde hayatın bütün ünitelerinde boy gösteren bir ihtişamla hizmetler yapmış olmasını beklerken bunu göremeyince, bu işi bitmiş gibi görmesinden dolayı Üstad Hazretleri hakkında SON SÜVARİ isimli kitabını yazmıştır. Çünkü onu sempozyumlara davet edenler hiçbir zaman için M. Fethullah Gülen Hocaefendiden ve Hizmet Hareketinden bahsetmemişlerdir.

Fakat çok sevdiği hocası Bûşîkî Hazretleri kendisine “Evladım, benim elime ‘el-Mevazin’ isimli çok güzel bir kitap geçti. Hayran oldum. Yazarı Türkiye’de hayatta bulunuyormuş. Sen bir gittiğinde bu zatla bir tanış, bir görüş” mealinde tavsiyede bulununca, o da bir sempozyum münasebetiyle gelişinde, Risale-i Nurları Türkçeden Arapçaya tercüme eden İhsan Kasım Sâlih Beye M. Fethullah Gülen’i tanıyıp tanımadığını sorar. O da “Bak yanımızda onun talebelerinden Nevzat Savaş var. Onun kim olduğunu sana o anlatsın.” der. Ben bildiğim ve aklımda kaldığına göre bir yatsı namazından sonra bir başlarlar, sabah namazına kadar Ferid Ensari sorar Nevzat Bey cevap verir. Neticede Fas’ta yetişmiş bu gönül ehli, ilmî şahsiyet Son Süvarî ile işin bitmediğini ve tahmin ettiği gibi çok muhteşem hizmetlerin her gün tazelenerek bütün dünyaya yayıldığını öğrenmiş olur ve bunun üzerine işte bu “Süvarinin Dönüşü” isimli kitabını yazmaya başlar, bitirdikten sonra da vefat eder.”

Prof. Dr. Ferid el-Ensârî’nin bu güzel eserinden istifade etmesini bilelim. Hem de dünya çapında meşhur Faslı bir düşünürün gözüyle M. Fethullah Gülen Hocaefendiyi ve Hizmet Hareketini görmeye çalışalım.

(Abdullah Aymaz Abi’nin yazısından)

http://www.samanyoluhaber.com/yazar/abdullah-aymaz/suvarinin-donusu/1352482/

Süvarinin dönüşü kitabını kitapdunyasi.eu adresinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Siteye girmek için resimlerin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Süvarinin Dönüşü 2

Süvarinin Dönüşü 3

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu