Haber

Lumina öğrencilerinden Romanya’ya 3 altın, 4 gümüş ve 1 bronz

Lumina Eğitim Kurumları öğrencileri, Uluslararası Fizik, Matematik ve Kimya Olimpiyatları’ndan yine madalyasız dönmedi. Lumina öğrencileri, Romanya’ya 3 altın, 4 gümüş, 1 bronz ve 1 mansiyon ödülü kazandırdı.

14 – 27 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Fizik Olimpiyatları’nda Romanya’yı 7 öğrenci temsil etti. Uluslararası Fizik Olimpiyatına katılan Uluslararası Bükreş Bilgisayar Lisesi’nden George Cristian Ardeleanu altın madalya kazandı.  Bir diğer öğrenci Antonia Alma Ghiță ise gümüş madalyayı boynuna taktı.

Uluslararası Matematik Olimpiyatı’na ise bu yıl 107 ülkeden 619 öğrenci katıldı. Online düzenlenen olimpiyatta Lumina öğrencilerinden  Andrei Moldovan, Diana Tolu ve David Andrei Anghel gümüş madalya, Radu Lecoiu Bronz ve Radu Dragomirescu ise mansiyon ödülü kazandı.

25 Temmuz – 2 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Japonya’nın ev sahipliğinde online olarak düzenlenen 53. Uluslararası Kimya Olimpiyatları’na ise 84 ülkeden 312 öğrenci katıldı. Olimpiyatlardaki başarıları ile dikkat çeken Lumina Eğitim Kurumları’na bağlı Uluslararası Bükreş Bilgisayar Lisesi öğrencileri, Raul Bodrogean ve Alexandru Dianu altın madalyayı Romanya’ya getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu