Ne Dediler?

Johnson:Hizmeti farklı kılan ufku

“[Gülen’in] felsefesine göre, kişinin kendisine odaklanmak gerekiyor. Hizmet gönüllüleri de bunu yaparken ilk olarak kendilerinden başlıyorlar; bir insan olarak kendilerini geliştirmeye ve arındırmaya, karakterlerini güzelleştirmeye gayret ediyorlar.”

“Hizmet’i özel ve kendine has kılan bir başka nokta da, çizmiş olduğu zaman ufkudur, çünkü kişi üzerine odaklanan bir felsefeyi benimsemiş durumdadır. Çoğu zaman, bir eğitim hareketi olarak tanımlanıyor, ama bir eğitim hareketi olmasının tek sebebi onlara ait okulların var olması değildir. Bu bir eğitim hareketidir çünkü dünyayı değiştirmenin yolunun eğitimden geçtiğine inanıyorlar. İşe, o kişinin kendisiyle, hayatının hangi evresinde bulunuyorsa o noktada onunla buluşarak, o çocuğu, o yetişkini, o insanı yetiştirmeyle başlıyorsun. ”

“Etraflarında olup bitenlere aldırmadan, kendilerine has yöntem ve metodları var ve herşeyin de bilincindeler. Bu insanlardan bazıları 20 yıldır 30 yıldır bu Hizmet içinde çalışıyorlar. Belki de hedefledikleri sonuçları görebilmek için ömürleri yetmeyecek ama bu onlar için sorun değil. Onların hedefledikleri yenilenme uzun bir zaman gerektirecek ama bu tabandan gelişen bir yenilenme olacak.”

Dr. Margaret A. Johnson kimdir?

Sosyolog, istatistikçi ve işkadını. Texas Üniversitesi-Austin’de sosyoloji yüksek lisansı ve doktorası yaptı. Transfirex Çeviri Merkezi Genel Müdürü’dür. Virginia İslam ve Türk Çalışmaları Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışıyor.

Kaynak:Spectra Media | 30.06.2014

Johnson:Hizmeti farklı kılan ufku 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu