Ne Dediler?

İmam Shamsi Ali: Hizmet hareketi, islamiyet’in özünü temsil ediyor

 

“Hizmet Hareketi, çevresindeki insanlarla birlikte çalışarak, insanlığa hizmet etme yoluyla Allah’a hizmet ederek, gerçekten, İslamiyet’in özünü temsil ediyor.”

“ “Men selimel müslimune min lisanihi veyedihi.” “Müslüman, elinden ve dilinden müslümanların emin olduğu kimsedir.” Hizmet’in insanlara sunmuş olduğu eğitimin işte bu olduğunu düşünüyorum.”

“Dinler-arası diyalog İslam’ın temel bir öğretisidir, İslam’ın özünde yatan bir prensiptir. Kur’an-ı Kerîm’de geçen ayetin manası çok açıktır. Allah der ki, “Biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık.” ”

“Belli bir anlayışı oluşturduktan sonra, şefkât ve merhamete geçebilir, bir sevgi inşaa edebiliriz. Birbirimizi sevip, birbirimize saygı duyabiliriz.”

“Hizmet’in, Müslümanlara hizmet ederken, aynı zamanda, gayri-Müslimlere de hizmet etmesi gerekiyor. Bu hizmet sayesinde, İslam’ın yalnızca belli insanlarla sınırlı olmadığını ispat ediyor. İslam tüm insanlık için vardır.”

İmam Shamsi Ali: kimdir

İmam Shamsi Ali New York şehrinde yaşayan bir imam ve Jamaika İslam Merkezi’nin yöneticiliğini yapıyor. Lisans eğitimini İslamabad-Pakistan Uluslararası İslam Universitesi’nde tefsir üzerine tamamladı, ve aynı üniversitede, Karşılaştırmalı Dinler üzerine Master yaptı.

2006 yılında, New York dergisi tarafından, New York şehrinde yaşayan 7 Etkili Dinî Liderlerden biri olarak seçildi. Ürdün ve Georgetown Universitesi’ndeki Royal İslamî Strateji İnceleme Merkezi tarafından, 2009 ila 2012 yılları arasında Dünyadaki En Etkili 500 Müslümandan biri olarak seçildi.

Kaynak:Spectra Media Tv | 09.06.2014

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu