İlk şahitler Hizmet’i anlatıyor: İsmail Büyükçelebi

Yazar Editör

Fransa Hizmet Hareketi gönüllerinin hazırlayıp sunduğu Canal IBM, eğitim, diyalog ve yardımlaşma gibi günümüzün temel sorunlarına farklı yaklaşımlarıyla öne çıkan Hizmet Hareketi’nin ilk tanıklarını ekranlara getiriyor. Programın bugünkü konuğu İsmail Büyükçelebi Ağabey.

Çok küçük yaşlardan itibaren Hizmet’i ve Fethullah Gülen Hocaefendi’yi tanıyan İsmail Büyükçelebi Ağabey, yarım asrı aşan bu sıra dışı dostluğun özel anlarını izleyicilerle paylaştığı programda; “M. Fethullah Gülen Hocaefendi ile ne zaman tanıştınız?”, “Hizmet, hayatınıza neler kazandırdı?”, “Hizmet’in üzerinizde ne gibi tesirleri oldu?” “Hizmet’in Türkiye ve dünyaya katkıları neler oldu?” gibi pek çok soruyu cevaplandırıyor.

Canal IBM, tarihin sayfaları arasında silinip gidecek sıra dışı anıları ilk şahitlerinin dilinden izleyicilerle buluşturmayı önemserken bu tarz yayınları tarihin yüklediği bir sorumluluk olarak da görmektedir. Bu amaçla Mehmet Ali Şengül, Dr. Kudret Ünal, Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Halit Esendir, Mustafa Fidan, Mehmet Atalay, Necdet İçel gibi hizmetle bir ömür geçiren ağabeylerin tanıklıklarını izleyicilerle paylaştı.

Yayın linki;

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...