Hizmet Gönüllülerinin Organize Ettiği ‘Rumi Camii İftarı’nda Yemeği Londra Polisi Dağıttı

Yazar Editör

İngiltere’deki Rumi Camii, Türkiye’de gelenekselleşen sokak iftarını Londra’ya taşıdı. Faklı inanç ve kültürden 400’den fazla misafirin ağırlandığı Hizmet gönüllülerin düzenlediği programda, Metropolitan Polis Teşkilatı müdür ve personelleri de yer aldı.

Caminin bahçesindeki yer sofrasında yapılan iftarda misafirlere faklı kültürlere ait tatlar ikram edildi. Samosa ve biryani gibi Güney Asya’nın geleneksel Ramazan yemeklerinin yanı sıra yöresel tatlılar, meyveler iftar sofrasını süsledi.

Etkileyici bir atmosferde gerçekleşen iftarda konuklar birbirleriyle tanışıp sohbet etme imkanı buldu.

İftar programı, Rumi Camii’nin yıllardır beğeni toplayarak sürdürdüğü hoşgörü, birlikte yaşama ve topluluk değerlerinin öne çıktığı bir şölene dönüştü.

YEMEK DAĞITIM VE TEMİZLİĞE YARDIM ETTİLER

Londra polis teşkilatından Sergeant Farhan Asghar, Shak Ahmadi ve ekip arkadaşları misafirlere yemek dağıtımında da yardım etti.

Polis memurları, programda cami ve faaliyetleri hakkında bilgi alırken konuklardan gelen soruları da cevapladı.

Rumi Camii imam ve hatibi Adem Kantar, cami çevresindeki toplumu iftar sofrasında bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Farklı din ve kültürden insanların barış ve huzur içinde bir arada yaşamalarını her zaman teşvik ettiklerini belirten Kantar, iftar sofrasında bunun meyvesini gördüklerini kaydetti.

Kantar, “Birbirini tanımayan yüzlerce insan aynı sofrada hem yemeklerini paylaştı hem de duygu ve düşüncelerini. Birlik olmanın önemini, ortak değerlerimize sahip çıkmanın güzelliğini bir kez daha gördük. İftar şölenimiz tüm katılımcılar için muhteşem bir Ramazan hatırası oldu” dedi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...