Ertuğrul İncekul Türkiye’deki Zulmü Kitaplaştırdı: ‘Geciken Adalet Adalet Değildir’

Yazar Editör

Türkiye’de yaşanan hukuksuzlukları anlatan Ertuğrul İncekul’un yeni kitabı ‘Geciken Adalet Adalet Değildir’ (Justice Delayed İs Justice Denied) çıktı.

İncekul’un kitabı uzun süreli gözlemlere, toplumsal olaylara ve insan hakları ihlallerinin giderilmesi için verilen mücadelelere dayanıyor.

Hakları ihlal edilen insanların sesi olmaya çalışan kitap, bugünün Türkiye’sinde susturulan ve cezaevine gönderilen gazetecilerin de adeta bir çığlığı.

TARİHE ARŞİV OLARAK NOT DÜŞTÜ

Kitabında yitirilen hayatların hikâyelerine dokunan İncekul, azınlıklarla ilgili önemli ihmalleri bir kez daha gözler önüne sererek tarihe bir arşiv olarak not düşüyor.

Advocates Of Silenced Turkey (AST) yayınları tarafından yayınlanan, ‘Adalet İçin Vicdan’, ‘Duyulmamış Hikayeler’ olarak iki ana bölümden oluşan kitap için İncekul, “Türkiye’de hapse atılan ve susturulan milyonlarca masum insan adına yazıldı” ifadelerini kullandı.

Hollandalı sanatçı Nell Berger’in illüstrasyonlarıyla zenginleştirdiği, yazar Cees Buys’ın takdim yazısını kaleme aldığı kitapta, ayrıca Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Belçika merkezli Others Derneği Başkanı Yüksel Kaya’ya, Güney Afrika İnsan Hakları Komisyonu Eski Komiseri Adv Mohamed Shafie Ameermia’nın görüş ve düşüncelerine de yer verildi.

SUSTURUAN BİNLERCE İNSANA ADANDI

İncekul kitap ile ilgili tanıtım yazısında şu ifadeleri kullandı: “(Bu kitap) Fikirlere, kelimelere ciddi bir sorumluluk yüklemek için yazıldı. Kitap, bu çağın vicdanlı insanlarının kalplerine ulaşmak için kelimelerini özgürce uçmaya bıraktı. Yazılanlar masumiyetin hikâyesidir. Aynı zamanda bir ihanetin öyküsüdür. Geciken Adalet Adalet Değildir; demokrasinin, temel insan hakları arayışının öyküsüdür. Yazılarımda bana yardımcı olan ve cesaretlendiren eşime en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Londra’dan arkadaşım Josh’a, Hakan Yeşilova’ya, Crab Publishing’den editörüm Ali Topdağ’a teşekkürü borç bilirim. Sürgündeki gazeteci Bülent Keneş’e ilham verici yorumları için teşekkür ederim. Kitabıma katkıda bulunan farklı coğrafyalardaki arkadaşlarıma ve Amerika merkezli İnsan Hakları Platformu AST’ye şükranlarımı sunarım. Bu kitap 2016-2023 yılları arasında Türkiye’de susturulan binlerce insana adanmıştır.”

◼️KİTABI SATIN ALMAK İÇİN
a.co/d/3r6X9q4 linkinden

◼️KREDİ KARTI veya DEBIT İLE DESTEK
silencedturkey.org/donatenow

◼️PAYPAL İLE
paypal.me/ast111

◼️ZELLE
[email protected]

◼️PATREON
Patreon.com/advocatesofsilencedturkey

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...