Farklı Kültür ve İnançları Buluşturan İftar Başkanı Duygulandırdı: ‘Bu Birliktelik Amsterdam’ımıza Yakışıyor’

Yazar Editör

BASRİ DOGAN | AMSTERDAM

Hollanda’nın Amsterdam kentinde Stichting Burgerhart Amsterdam ve Kunst van Het Samenleven’in organize ettiği iftar yemeğine,  Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema,  Nieuwe West Belediye Meclis Üyeleri ile iş insanları, akademisyen, yazar, kent sakinleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Albert Heijn’ın otopark alanına kurulan iftar alanında konuklara Hollanda, Fas ve Türk halk müziği eserleri dinletildi.

SERGİLEMİŞ OLDUĞUNUZ BİRLİKTELİK AMSTERDAM YAKIŞIYOR

Yaklaşık bin kişinin katıldığı programda bir konuşma yapan Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, Amsterdam’ın tüm renklerinin farklı din ve ırktan insanların bu iftar çatısında birlik ve beraberlik bulunmalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Savaşın ortasında kalan masum Ukrayna halkı ve çocuklarının geçen sene yine aynı yerdeki iftarda ağırladıklarını belirten Başkan Halsema, “Bu yıl da temanın çocukların öne çıkarılması onlara değer vermesinden dolayı Albert Heijn Amsterdam genel müdürü Mustafa Tannane’yi tebrik ediyorum. Ramazan ayında bugün sergilemiş olduğunuz birliktelik Amsterdam’ımıza yakışan çok kültürlü bir yapının göstergesi. Barış, özgürlük, kardeşlik ve sevgi ile birbirimizi kucaklamalıyız. Bugün iftar akşamında bu atmosferi görüyorum. Bu birliktelik ramazan iftar akşamının keyfini çıkarın. Akşam yemeği ile masalarda bir birlerinizle iyi diyaloglar kurun. Bu güzel atmosfer beni çok mutlu etti. Ramazanınız mübarek olsun” dedi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...