Haber

Hizmet Gönüllüleri Kilisede Aşure Etkinliği Gerçekleştirdi

Belçika’nın Charleroi kentinde sıra dışı bir etkinlik yapıldı. Hizmet gönüllüleri Lodelinsart Saint Roch kilisesinde Aşure programı düzenledi. Belçikalı ailelerin büyük ilgi gösterdiği özel programda ülkede öğretmenlik yapan Abdussamet Özyurt, Aşurenin ifade ettiği manalar ve birlikte yaşamaya sağladığı katkıları anlattı.

Konuşma sonrasında söz alan kilisenin papazı da “Medyada Müslümanlar aleyhinde yazılan şeylere inanmayın. Müslümanlar kesinlikle terörist değiller ve yaşatmayı hedefleyen insanlardır.’’ İfadelerini kullandı.

Kilisenin Papazı; ‘Dua etme biçimlerimiz farklı olsa da onlarla aynı Allah’tan bir şeyler talep ediyoruz. Onlar bizim kardeşimiz ve aynı Allah’a inanıyoruz. Bu kardeşlerimiz Ramazanlarda bizlere iftar sofrasını açan ve diyaloğa açık insanlar. Bu onlarla ilk programımız olmadığı gibi kesinlikle son programımız da olmayacaktır” şeklinde büyük bir içtenlikle konuştu.

Konuşmaların ardından papaz, programa katılan Hizmet gönüllülerini sahneye davet ederek heyeti kilise cemaatine takdim etti.

Programa katılanlara hazırlanan aşureler ikram edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu