Haber

Time to Help Derneği’nden Almanya’nın yardım kuruluşu Tafel’e bağış desteği

Almanya genelinde 900’dan fazla şubesiyle yaklaşık 1.5 milyon ihtiyaç sahibine gıda yardımı yapan yardım kuruluşu Tafel’in özellikle yoğun Ukrayna göçünden sonra üzerindeki yük arttı.

Tafel’in üzerindeki yükü hafifletmek için Time to Help derneği birçok farklı şehirde partner derneklerle birlikte Alman yardım kuruluşu ile dayanışma içine girdi.

Yüzlerce paket hazırlayan Time to Help gönüllüleri hazırladıkları paketleri ilgili şehirlerdeki Tafel şubelerine ulaştırdı. Paketlerde raf ömrü uzun olan un, tuz, makarna ve konserve gibi hemen her evde ihtiyaç duyulan temel gıda maddeleri bulunuyor.

Time to Help’in yardım seferberliği Almanya genelinde yankı uyandırdı. Hemen her şehirde yapılan bağışlara ilişkin yerel medyada haberler yer aldı.

Time to Help yetkilisi Fatih Ateş; ‘Mevcut durum herkes için stresli. Bu nedenle Time to Help, en temel şeylerden yoksun olan insanlara ulaşmak için yerel ortaklarla birlikte çalışıyor.’ dedi.

Almanya’da yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren Time to Help derneği son olarak Willich şehrinde 9 ilköğretim okuluna 270 çanta bağışı yaptı. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu