Her pazar Cémavaire’de sohbete davetlisiniz

Yazar Editör

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan Covid-19 dalga dalga tüm dünyaya yayılırken, hayatımızı olumsuz etkiledi. Uygulanan katı Covid-19 önlemleri, insanları bir anlamda eve hapsetti. Covid-19 salgını ortamında uygulanan katı kısıtlamalara denk gelen 2020 yılı Ramazan ayında, Fransa’daki Hizmet Hareketi gönüllülerinin iftar programını YouTube üzerinden canlı yayınladılar. Ramazan sonunda ise, iftar programının yerini haftalık ‘Cemavaire’ aldı. Yayın esnasında konuklara ikram edilen çayın demlendiği semaverden ismini alan program, Eylül 2020’den beri her Pazar saat 21:00’de canlı yayınlanıyor. 68 bölümü geride bırakan Cemavaire programı yaklaşık iki saat sürüyor.

Cemavaire, biri kamera arkasında olmak üzere üç kişi tarafından sunuluyor. Her hafta farklı bir konukla, çayın eşliğinde samimi bir sohbet ortamı oluşuyor. Programda, Fransa ve dünya gündemi, insan hakları, film tavsiyesi, karışık müzik testi, şarkı, gezi ve şiir bölümleri de yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından aynı duygu ve düşüncedeki insanların sohbet (chat) kısmında, birbirleriyle hasbihal ediyor. Program, formatıyla Hizmet’in ilk ve tek Talk Show programı olma özelliğini taşıyor.

Programı hazırlayan ve sunan Ömer Dağ, Rumi Ünal ve Erdem Sarı amaçlarını ‘’Son yıllarda ciddi sıkıntılara maruz kalmış Hizmet gönüllülerine bir nebze ümit aşılama, muhacir abla ve abilerimizin hicretleri boyunca yaşadıkları olayları kayda geçirme, bu süreçteki tecrübeleri ve başarı hikayelerini olayın kahramanlarının ağzından aktararak güzel örnekleri sergileme’’ olarak tanımlıyor.

Tam 68 haftadır her Pazar saatler 21:00’i gösterdiğinde Cemavaire başlıyor. Bu pazar yayınlanacak 69. bölüme, Fransa’da mülteci olarak bulunan H. Ufuk Sarı konuk olacak.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...