Haber

Hizmet gönüllülerine terörist diyememek yandaş gazetecinin içine oturmuş

Romanya’daki Hizmet gönüllüleri ve kurumları için sarf ettiği nefret söylemi nedeniyle davalarla boğuşan Türk gazeteci, sonunda isyan bayrağı açtı. Avukatının dahi kendisini susturduğunu söyleyen gazeteci, yandaş meslektaşların ilgisizliğinden yakındı.

15 yılı aşkın süredir Romanya’da gazetecilik yapan Hamdi Yılmaz, Hizmet gönüllülerine yönelik menfi tutumunu 15 Temmuz sonrasında nefret söylemine dönüştürdü. Hizmet hareketi gönüllülerine ‘terörist’, çalıştıkları kurumlara ‘terör yuvası’ suçlamalarında bulunan Yılmaz, hakkında ardı ardına açılan davalardan bunaldı.

AVUKATIM BİLE BENİ SUSTURUYOR

Beş dava ile boğuşmaktan düştüğü çaresizliği gazetesine ait youtube kanalında anlatan Yılmaz, duruşmalarda kısıtlanmaktan şikayet etti.  Avukatı tarafından, ‘‘Aman terör örgütü deme, sakın terörist deme, müdahale ederiz.’’ telkiniyle susturulduğunu ileri süren gazeteci Yılmaz, elindeki iddianameyi göstererek ‘’Bu dava dosyasını Türkçe’ye çevirecek insan yok. Ben bunu okuyacağım, anlayacağım, sonra da kendimi savunacağım. Bu mümkün mü?” diye sitem etti.

DEVLET İMKANLARIYLA ATIP TUTMAK KOLAY

İmkansızlıklar içinde elinden gelen mücadeleyi verdiğini anlatan Hamdi Yılmaz, yaşadığı sıkıntıların kulak ardı edildiğini söyledi. Gazeteci Yılmaz, Türkiye’deki yandaş gazetecilere şu sözlerle sitem etti: “Masa başında atıp tutmak kolay. Devlet, jandarma, adli kurumlar senin arkanda. Orada bu mücadele çok rahat, çok kolay. Benim Bükreş’te çektiğim sıkıntıları Türk basınında hiçbir Allah’ın kulu görmedi, görmüyor. Neymiş efendim; onların propagandası olurmuş. Allah’tan korkun!’’

Hakkında açılan hakaret davalarından birinde 30 bin ley (6 bin euro) tazminat ödemeye mahkum olan Hamdi Yılmaz hakkında Tuna Vakfı’nın 1 milyon ley (220 bin euro) istemiyle açtığı tazminat davası Bükreş mahkemesinde sürüyor.

Hizmetten | Necdet Çelik-Romanya

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu