Haber

Güney Afrika merkezli Time to Care, bayram öncesi Afrikalı çocukları sevindirdi

Güney Afrika merkezli yardım derneği Time to Care, muhtaç insanlara el uzatmaya devam ediyor. Meslek edindirme kursları da duzenleyen Time to Care, Hizmet gönüllülerin açtığı eğitim kurumları ile işbirliği içinde fakir insanları Kurban bayramı öncesi mutlu etti.

Yapılan son organizasyonda, Nizamiye Midrand Koleji Time to Care Gençlik Kulübü öğrencileri, Kurban bayramı öncesi Thembisa’daki İslam Mescidi’nde 50 den fazla çocuğu çeşitli hediyeler dağıtarak mutlu ettiler. Öğrencilerin, velilerin ve diğer yardımseverlerin bağışladığı oyuncak, kıyafet, ayakkabı ve gıda malzemeleri itinayla paketlenip yerlerine kendi elleri ile ulaştırıldı.

Time to Care yetkilisi yardım organizesini şu ifadelerle anlattı, “Camideki çocuklar da bizleri söyledikleri ilahilerden, okudukları surelerden ve dualardan oluşan güzel bir program ile karşıladılar. Cami imamı ‘bu tarz ziyaretlerin, çocukların gelişimi için çok faydalı olduğunu ve İslama olan inançlarını da arttırdığını’ dile getirdi. Tüm yardımseverlerimize ve öğrencilerimize yardımlarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında gıda ve et dağıtımı yapan dernek, yıl boyunca da faaliyetlerine devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu