Fransızca Confluence dergisi yayın hayatına “Merhaba” dedi

Yazar Editör

Farklı dillerde yayın yapan Paramus Publishing Inc. tarafından 3 ayda bir periyodik olarak Fransızca yayınlanan bilim, inanç ve içtimai dergi Confluence, Fransızca konuşulan (Frankofon) coğrafyalarda okuyucularıyla buluşuyor.

Yayın hayatına başlayan Confluence dergisi fen bilimlerinden, beşeri ve sosyal bilimlere zengin bir makale yelpazesine sahip.

Dergide dünden bugüne medeniyetlerin oluşmasına kaynaklık eden bilim ve din ilişkisi, varlık arasındaki en güçlü irtibat unsuru sevgi kavramı, temel hak ve özgürlükler, şiddete karşı duruş, hoşgörü, dinler ve kültürler arası diyalog, iklim ve çevre sorunları gibi konular ele alınıyor.

Hoşgörü ve sevgi çizgisinde konumlanan dergi, “Ateş nereye düşerse düşsün önce sancılı sineleri yakar” perspektifinde bilim, inanç ve evrensel insani değerler temalı makaleler vesilesiyle barışçıl insanın inşası, evrensel barış ve kardeşliğin tesisi ve birlikte yaşam kültürünün oluşması için katkı sunmayı misyonu olarak tanımlıyor.

Diğer taraftan Confluence dergisi “Aynı dili konuşanlar değil, aynı değerleri paylaşanlar anlaşır” prensibince problemlerin çözümü için kafa yoran fikir işçilerinin bir araya geldiği bir platform işlevi de görüyor.

Bu bağlamda dergi, bireysel, ailesel, toplumsal, insani, sağlık, çevresel ve diğer sorunların çözümüne katkı yapmak isteyen bilimsel, dini, sosyal duyarlılık ve sorumluluk sahibi herkese bir fırsat kapısı aralıyor.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...