Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği (ADVU) Romanya’da yılın STK’sı ödülüne layık görüldü

Yazar Editör

ROMANYA

Merkezi Bükreş’te bulunan ve Hizmet Gönüllüleri tarafından kurulan Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği (ADVU), Romanya’da farklı din ve kültürler arasında gerçekleştirdiği örnek faaliyetleri nedeniyle yılın ‘Sivil Toplum Kuruluşu – STK’ ödülü ile ödüllendirildi.

Romanya’da ‘Radar Media’nın (Premiile Radar de Media) merakla beklenen bu yılın ödülleri, ‘Ambasad’Or Events’de gerçekleştirildi. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve Romanya genelinde en çok izlenen; tv, medya, kültür-sanat yıldızlarının belirlendiği gece büyük ilgi gördü.

DİYALOG DERNEĞİ ADVU’YA YILIN STK’SI ÖDÜLÜ

Bu yıl ‘Radar Medya Ödülüne’ Sivil Toplum Kuruluşu (ONG) olarak Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği ADVU layık görüldü.

Fethullah Gülen Hocaefendi ve Gandhi gibi toplumda barışı, hoşgörüyü ve saygıyı teşvik eden şahsiyetlerin barışçıl düşüncelerinden esinlenen ve kâr amacı gütmeyen ADVU; Etnik köken, din, kültür veya sosyal sınıflardan bağımsız olarak toplumun her kesiminden insanlar arasında diyaloğu teşvik etmesi, bir araya getirmesi ve toplumsal hoşgörüye yaptığı katkıdan dolayı ödüle layık görüldü.

AVDU BAŞKANI ÖZ: FARKLILIKLARI BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği Başkanı Mustafa Öz, Radar Medya ödüllerine layık görülmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Farklı din, dil ve kültürlerarası etkinlikler kapsamında; konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, bilimsel bildiriler ve birçok gönüllülük programı düzenledik. Bu yöndeki aktivitelerimizi arttırarak sürdüreceğiz. Bu ödülü, meslektaşlarımız, gönüllülerimiz, sponsorlarımız ve diyaloğa, hoşgörüye ve başkalarına saygıya inanan tüm insanlar adına alıyorum” dedi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...