Enes Kanter Freedom Stuttgart’ta: ‘Dünya Her Şeyin Farkında’

Yazar Editör

Ünlü basketbol yıldızı Enes Kanter Freedom 7 yıl aradan sonra Stuttgart’ı ziyaret etti. Stuttgart Lessing Schule’de iftar ve sahur sonrası söyleşilerde öğrenciler, veliler ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Kanter‘e ilgi yoğun oldu.

Başarılarla dolu basketbol kariyerini sonlandırdıktan sonra insan hakları aktivisti olarak başta Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik olmak üzere farklı coğrafyalardaki insan hakları ihlallerini dünya kamuoyuna taşımaya çalışan Kanter, bu alandaki tecrübelerini davetlilerle paylaştı.

MUHATAPLARIMIZ BİZİ ANLIYOR

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ziyaret ettiği farklı ülkelerde insanların, Hizmet Hareketi’ne yönelik soykırıma varan insan hakları ihlallerinin farkında olduklarını belirten Kanter, “Ziyaretlerimizde muhataplarımız bizi anladıklarını ifade ederek artık bizden somut adımlar atabilmek için taleplerimizi ve varsa projelerimizi soruyor” dedi.

Lessing Schule’de iki gün süren söyleşilerde Enes Kanter, öğrencilerin basketbol kariyeri, Hizmet Hareketi ile tanışması, insan hakları mücadelesi ve özel hayatına dair birbirinden ilginç sorularını cevapladı.

Enes Kanter basketbol kariyerini sonlandırması ile ilgili bir pişmanlığı olmadığına vurgulayarak, “NBA kariyerimi sonlandırmamın maddi maliyeti oldukça fazla olabilir ama bunun benim için bir kıymeti yok. Allah bir kapıyı kapatırken bir başka kapıyı açıyor. Farklı projelerimiz var. Çağ çok hızlı değişiyor, bizim de bu hıza uygun hareket etmemiz gerekiyor. Başarı için disiplinli çalışmanın öncesinde iyi şeyler yapmaya niyetlenme ve bunu dua ile desteklemek gerekiyor” dedi.

Hizmet Hareketi gönüllülerinin farklı ülkelerdeki faaliyetlerinden de örnekler veren Enes Kanter, herkesin bu konuda elinden ne geliyorsa yapması gerektiğini söyledi. Enes Kanter MC EU kanalının iftar programına da konuk oldu.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...