Ne Dediler?

Elliott Gershenson: Bu büyük cesaret  ve özveri isteyen bir iş

“Hepimizin aynı Allah’a ait olduğunu ve inançlarımızı, siyasetimizi ve sosyal hizmetlerimizi birbiri içinde eritip bir bütün haline getirmemiz gerektiğini anlatıyor. Bütün dünyanın bu öğretileri benimsemesi halinde, dünyanın çok daha sağlıklı bir yer olacağı aşikâr bir gerçek.”

“Hizmet Hareketi’nin bir parçası olan kişilerle bizzat tanışıp, onlardaki hakiki sevgi ve saygıyı müşahede ettikleri vakit, zamanla, bunun bir maske olmadığını, hakikaten öyle olduklarını anlıyorlar. Siz, inancınızı ve İslamiyet anlayışınızı çok yerinde bir yaşam biçimiyle ifade ediyorsunuz.”

“Hizmet Hareketi’nin köprüler kurma ve bariyerleri indirmeye doğru yol aldığına gerçekten inanıyorum ve bundan ötürü herkesi takdir ediyorum.”

“Hizmet’in, dünyanın her yerine giderek, eğitim standartlarının çok da yüksek olmadığı yerlere eğitim sağlama gayreti beni çok etkiliyor. Bu büyük cesaret  ve özveri isteyen bir iş. Bundan dolayı da bu hareketi takdir ediyorum.”

Elliott Gershenson kimdir?
Elliott Gershenson, Houston Dinlerarası Çalışma Grubu Başkanı ve CEO’su. Kar amacı gütmeyen kuruluşlarda 30 yıl yöneticilik deneyimine sahip. Houston Musevi Federasyonu Hayırseverlik Bölümü Direktörü olarak çalıştı. Lehigh Üniversitesi’nde Rehberlik alanında yüksek lisans yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu