Ne Dediler?

Dr.Jolly: “Onun İslamiyet’e getirdiği yorumu okumak ilham verici ”

Steve Jolly Virginia’nın Norfolk şehrinde, Freemason Baptist Kilisesi’nde papazlık yapıyor.  Bir din adamı olarak yaklaşık 40 yıllık hizmetinin yanında sosyoloji alanında da doktoraya sahip.

“Hareket noktası olarak Sayin Gulen’in seçtiği dinî dayanaklar inanılmaz derecede ufuk açıcı. İslamî bir geleneğin içinden yetişmeyen bir insan olarak, onun İslamiyet’e getirdiği yorumu okumak ilham verici ve ufuk açıcı bir tecrübe oldu.”

“Kanaatimce, Hizmet Hareketi ve Sayın Gülen’in en önemli katkılarıdan birisi, İslamiyet içerisinde bir eşitlikçi yapının var olduğu düşüncesidir. Bu ilahî düşünce, karşılıklı oturan insanların bir diğerini şu hayat yolculuğunda bir kardeş olarak görmesine imkan sağlıyor.”

“Hizmet Hareketi, Allah’ın yarattıklarındaki genişliği, dünya üzerindeki insanların konumundaki çeşitliliği ve insan zekası ve düşüncesindeki genişliği görebilen, aynı zamanda, hepsini Allah’ın yarattığı kainatın bir parçası olarak gören bir İslamiyet’i temsil ediyor. Hizmet Hareketi, dünyanın en ücra köşelerinde olup, Allah’a hizmet etmeye hazır, Allah’ın varlığını hissetmeye hazır, Allah’ın takdirine kendilerini teslim etmeye hazır olan tüm insanları kucaklamaya hazır olarak bulunuyor.”

Kaynak:SpectramediaTV

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu