Ne Dediler?

Dr. James Puglisi: Hizmet Hareketi vesilesiyle İslam hakkında çok şey öğrenme imkanı buldum.

“Sayın Fethullah Gülen’in ve bu hareketin, özellikle de Austin toplumu açısından, ortaya koymuş olduğu en büyük katkının, çok farklı kesimlerden gelen insanları bir arada toplayabilme başarısı olduğunu düşünüyorum; siyasîler, eğitimciler, dinî gruplardan temsilciler, iş adamları…”

“Bu denli çeşitlilikte bir grup insanı bir araya getirebilmek kolay bir şey değildir bazen. Bu hareketin bunu başarabilmesi bende bir hayranlık hissi uyandırıyor.”

“İnsanların evlerinde bulunup onlarla bir sofra paylaştığın zaman, kişinin kendisini tanımakla kalmayıp değer verdikleri şeyler ve bu değerlere vesile olan olgular hakkında da çok şey öğrenebiliyorsunuz. Aranızda büyük bir güven oluşuyor. Hizmet Hareketi vesilesiyle İslam hakkında çok şey öğrenme imkanı buldum.”

Dr. James Puglisi : kimdir?

Dr. James Puglisi, Texas eyaleti, Austin şehrinde bulunan St. Edward’s Üniversitesi Dinî Hizmetler progamının Direktör Yardımcısı. Yüksek Öğretim ve Uygulamalı Teoloji alanlarında Mastır derecesi var. Papazlık doktorasını Katolik Teoloji Birliği’nde Pratik Teoloji alanında tamamladı. Güneybatı Diyalog Enstitüsü’nün Austin bölgesi Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapan Puglisi, göç ve kültür alanlarında dersler veriyor. Aynı zamanda, etnik uzlaşma ve dinlerarası diyalog üzerine konferanslara da konuşmacı olarak katılmış bulunuyor.

Kaynak:Spectra Media Tv | 06.06.2014

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu