Haber

AST 5000 çiçekle binlerce annenin hikayesini 5000 kadın lidere ulaştırmayı hedefliyor

Amerika merkezli insan hakları organizasyonu Advocates of Silenced Turkey 9 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle hak ihlaline uğramış binlerce annenin sesini duyurmayı hedefliyor.

Bin şehirde yapılması planlanan organizasyonda, içlerinde milletvekili, aktivisit ve gazetecilerinde bulunduğu 5,000 kadın lidere Anneler Günü’nü tebrik için çiçek gönderilecek.

Çiçeklerin üzerinde ise Türkiye’de hukuksuzlukların mağduru olmuş kadınların hikayeleri yer alacak. Bu hikayeler, cezaevinde ki birçok kadının yaşadığı zulümleri anlatmakla birlikte, evladını kaybetmiş annelerin ve KHK’lı kadınlarından da muhattap oldukları hak ihlallerini dile getirecek.

Organizasyon, bu eylemle, Erdoğan rejimi tarafından haksızlığa maruz kalan annelerin hikayelerini devlet yetkililerine ulaştırmayı hedefliyor.

Mağdur edilmiş annelerin hikayelerini duyurmak için AST tarafından 250 kisilik bir ekip olusturulacak. Bu çalışmaya, bulundukları şehirlerden destek vermek isteyenler Help@silencedturkey.org adresine mail atarak gönüllü olabilecekler.

Sosyal medya kullanıcıları da #AnnelereÖzgürlük ve #FreeMothersInTurkey etiketleri ile paylaşım yaparak bu organizasyona destek verebilcek.

AST’de gönüllü olmak isteyenler  https://silencedturkey.org/get-involved adresinden basvuru formunu doldurabilirler.

Daha fazla bilgi için

https://youtu.be/XQLHYeUXNak

https://silencedturkey.org/how-about-making-the-voices-of-mothers-heard-by-5000-fem

Kaynak: Aktifhaber

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu