Ne Dediler?

Alan Jones:”Hizmet Hareketi’ni çok takdir ediyorum.”

“Sayın Gülen hakkındaki düşüncelerim de Hizmet hakkındaki görüşlerim ile hemen hemen aynı bağlamda diyebilirim. Kendisi, olağanüstü bir ilham kaynağı ve Hizmet’in temelindeki bilgeliğin kaynağı olarak görüyorum. En azından İslamiyet’in bu kanadının, farklı dinî inançtaki insanları da kardeş olarak görmesi gerektiği noktasındaki ısrarını çok takdir ediyorum.”

“Amerika’da Hizmet Hareketi’ni yaşayarak öğrendikçe, olağanüstü bir misafirperverliği tecrübe ediyorum, insanlarda müthiş bir sıcaklık, samimi bir ruh, bir açıklık, ve merhamet dolu bir yaklaşım görüyorum.”

“Hizmet’in, Hristiyan dünyasında bizlerin ve de diğer dinlerin bağlantılar oluşturmak ve ilişkiler geliştirmek adına yaptığı çalışmaların, yalnızca kendimiz ve aramızdaki ilişkiler açısından değil, aynı zamanda bütün bir dünya toplumu için, hayatî önem taşıdığına inanıyorum.

Dünyaya yeni bir işletim sistemi öğretebileceğimizi düşünüyorum; böylelikle, korku, şiddet ve şüphe üzerine işleyen bir sistem yerine, karşılıklı tasdik, paylaşım, sevgi, merhamet, ve farklı bir dünya inşaa etmek için birlikte çalışma gibi ilkelerle işleyelim. Gerek yerel mahallelerimizde, gerek okul ve toplumsal kurumlarımızda, dünyanın her yerinde, günde 13 bin çocuğun ölmesinin önüne geçebiliriz, yeter ki bu işi birlikte ele alalım.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu