Haber

Akın İpek: Allah’a her sabah şükrediyorum, ayağımızı kaydırmadı

Şüphesiz son dönemin en önemli mağdurlarından biri işadamı Akın İpek. Uyduruk gerekçelerle bütün malına mülküne el konuldu. Kardeşi Tekin İpek, hakkında hiçbir somut suç delili olmaksızın 6 yıldır tutuklu. Annesi Melek İpek, yargılandığı sözde mahkemece 20 yıl hapse mahkum edildi. Dosyası istinafta. Ancak gasp edilen Koza İpek’in eski patronu Akın İpek, her sabah haline şükrettiğini söylüyor.

Akın İpek’in önceki gün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar şöyle: “Tekin 6. yılını dolduruyor hapiste, 90 yıl verdiler. 75 yaşındaki anneme 20 yıl, istinafta bekliyor. Akrabalarıma 10 ar yıl… Ailemin diğer fertlerinin pasaportlarını iptal edip kırmızı bülten çıkarmışlar. Evimizde, işimizde tanımadığımız insanlar oturuyor. Taşıdığım yük bu… Babam yolda üşüyen bir fakir görse çıkarır paltosunu verir. Annem; her ihtiyaç sahibine el uzattığı yetmezmiş gibi, her akşam evde yenen yemek kadar sadakayı o gün bizden toplar, dağıttırdı… Uçakla Paris’te yemek yiyip gelsek daha ucuz olacak der gülerdi Tekin. Öyle bir aile…”

 

BAŞKALARINA FAYDALI OLMAK İÇİN YAŞADIK

“Herkesin sevmeyeni, düşmanı, hasmı olur. Bizim olmadı kardeşim… Bizim siyasi bir hedefimiz, açıklamamız da olmadı. Defalarda paylaştım; Medya ile ilgili söylediklerim, Üniversite kurma amacımız, her ihtiyaç sahibine el uzatma sebeplerimiz de ortada; Başkalarına faydalı olmak…”

SUÇ UYDURUP BİZİ MAHKUM ETTİLER

“Hayatında kendisinden başka hiç kimseye faydası olmamış; Alınteri ile, çalışarak, hak ederek bir yere gelememiş gelemeyecek ‘insanlar’ üzerimize çöktüler, varlıklarımızı yağmaladılar, bu yağmayı ‘haklı’ göstermek için de ‘suçlar’ uydurup bizi mahkum ettiler… Gerçek budur. Bu böyle devam mı eder??? Asla… Pembe gözlüklerini birgün mecburen çıkaracaklar. Evlat hasreti ile yanmış anaların, baba hasreti ile büyümüş çocukların baktığı gökyüzüne bakacaklar…”

PİŞMİŞ KELLE GİBİ SIRITANLARDAN ESER KALMAYACAK

“Her zalim topluluk gibi; pişmiş kelle gibi sırıtan simalarından bir eser kalmayacak. O yüzden; Bu taşınmaz yük ile uyandığım her sabah Allah’a C.C. şükrediyorum; Ayağımızı kaydırmadı, bizi, yanan, feryatlarla inleyen bir ülkede, pembe gözlükle dolaşıp, pişmiş kelle gibi sırıtanlardan biri olmaktan muhafaza etti…”

Kaynak:Tr724
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu