Hocaefendi salgınla ilgili yakışıksız yorumlara tepki gösterdi

Yazar Hizmetten

M.Fethullah Gülen Hocaefendi virüs salgınıyla ilgili çeşitli mecralarda yapılan yakışıksız yorumlara son mesajında tepki gösterdi.

“Çok günah işlediler,oh müstehak oldu” gibi yapılan konuşmaların en kötü insanlar için bile doğru olmadığını belirten Hocaefendi, şık olmayan bu ifadelerden uzak durmak gerektiğini söyledi.

İşte Hocaefendi’nin o sözleri:

“Efendim falanlar çok günah işlediler de bundan tir tir titreyip korkuyorlar oh müstahak falan. Bu çok yakışık almayan bir iddia bir söz bir laf.Bu türlü yakışıksız şeylerden uzak durmak lazım.  Bize düşen şey en kötü insanlar için bile Allah’ım bunların kötülüklerinden vazgeçmeleri için sana havale ediyoruz.Bunları sana havale ediyoruz bize zulmettiler ağlattılar kıydılar en masum insanlara canavar dediler terörist dediler.Oh iyi oldu falan HAYIR öyle değil bence. Eğer bunlar bu tür şeyleri yapmada haksız iseler sana havale ediyoruz eğer hidayetlerini kalplerinin yumuşamasını murad etmiyorsan sana havale ediyoruz, evet bize düşen şey odur.Oh iyi oldu müstahak alın çekin daha büyüğü de gelecek başınıza öbür tarafta da işiniz yamandır filan gibi şeylerle esasen birilerini bölme parçalama darma dağınık etme , onların zalimane tecavüzlerine iştirak ederek aynı şeyleri yapma çok şık değil esasen o türlü şeylerden sakınmak lazım bakışımız bu olmalı.”M.Fethullah Gülen

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...