Ne Dediler?

McKee: Hizmet’in İslamiyet’in özünü temsil ettiğini düşünüyorum

“Hizmet, “insanlığa hizmet etmek” anlamına geliyor. Hizmet Hareketi içinde tanıdığım insanlar gerçekten de bu ismin hakkını veriyor. Gerçekten hizmet ediyorlar. Hizmet Hareketi gönüllüsü olan her insanda bir hizmet aşkı görebiliyorsunuz. “

“Günümüzde, farklı görüşteki insanların bir araya gelip saygı çerçevesinde birbirlerini dinlemeleri ve karşısındaki insanın dünyaya hangi pencereden baktığını anlamaya calışmaları gerçekten çok zor. Ancak, ben inanıyorum ki, Allah, insanları bir araya getirmek için Hizmet Hareketi’ni vesile ediyor. İnsanların farklı kültürleri tanıdıkları ve farklı dinlerin ibadet şekillerini öğrendikleri zaman ilham aldıklarına inanıyorum.”

“Ülkemizde, yani Amerika’da, bir çok insanın İslam inancını yanlış tanıdığını düşünüyorum. Ama, Hizmet Hareketi’nin çalışmaları ile, insanların bir araya gelip öncelikle birer insan olduğumuzu ve bir çok ortak paydada buluştuğumuzu hatırlayacağı fırsatlar oluşuyor. Allah, bizi kullanarak yine bize bir şeyler öğretmek istiyor, birbirimizden ilham almamızı istiyor. Hizmet Hareketi’nin İslamiyet’in özünü temsil ettiğini düşünüyorum; ‘sulh’ anlamına gelen İslamiyet’i. Hizmet Hareketi ve gönüllüleri de, kesinlikle, bu sulhu yakalama peşindeler. Sayın Gülen de zaten bunu anlatıyor ve teşvik ediyor.”

“Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, insanlar birbirini gayet kolay ve hızlı bir şekilde yok etme gücüne sahip. Dolayısıyla, insanların birlik olup uyum içerisinde yaşamayı öğrenmesi, hem şimdiki nesil hem de gelecek nesiller adına büyük önem taşıyor. Hizmet Hareketi’nin, insanların ortak yönlerini paylaşmaları adına yaptığı çalışmaları büyük takdirle karşılıyorum.”

Robert M. McKee kimdir?

Sunnyvale-Kaliforniya St. Luke Lutheran Kilisesi’nde kıdemli papaz. St. Paul, Minnesota, Luther Dinbilimleri Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Pasadena-Kaliforniya Fuller Dinbilimleri Fakültesi’nde doktorasını tamamladı.

Kaynak:Spectra Media Tv(30,06,2014)

McKee: Hizmet'in İslamiyet’in özünü temsil ettiğini düşünüyorum 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu