Haber

Youth TV’de İngilizce Ramazan programına davetlisiniz

Mübarek Ramazan için artık günler değil, saatler sayılmaya başlandı. Cumartesi günü ilk orucu tutacağız. Ramazan’la birlikte iftar programları da evlerimize konuk olacak. ABD merkezli Youth TV’de farklı bir Ramazan programıyla üçüncü kez ekranlarda yer alacak. Gençlerin hazırlayıp sunduğu programı farklı kılan dilinin İngilizce olmasıdır. Dini bilgileri anlamak için Türkçesi yeterli olmayanların büyük bir boşluğu dolduran ‘Ramadan for Youth TV’ doğu saatiyle öğleden sonra 06:30’da başlayacak.

Ramadan for Youth TV’de yer alacak 12 programın hazırlanmasında 100’den fazla lise ve üniversite öğrencisinin emeği var. Hazırlıkları 3 ay önceden başlayan program, büyük bir titizlikle hazırlandı. Gençlerin gönüllülük esasıyla hazırladığı programın tüm giderleri, izleyicilerin bağışlarıyla karşılanıyor.

Geçen yıl ki programa ABD’de yaşayan 400’den fazla öğrenci ve genç Youth TV ekranlarında yer aldı. Amerika’da öğrencilerin, evlerinde Ramazan havasını hissetmeleri adına önemli bir program oldu. Bu yıl programda çocukları heyecanlandıracak hergün ‘Kahoot’ yarışması yapılacak.

Ramadan for Youth TV’de yer alacak bazı program başlıkları; Sahabe hayatları, dua, Ramazan yemekleri, Dünyada Ramazan, meal ve refsir dersleri, günün evradu ezkarı, günün ayet ve hadisi.

Ramadan for Youth TV sosyal medya hesapları:

👉intro video link
https://drive.google.com/file/d/1UOKqHJm19OgOKAzKBxlIm0nFzhqfxHJ-/view?usp=sharing
👉Youtube Link:
https://youtu.be/rQOsbHlPnt8

Program giderleri için yardım linki:

https://www.gofundme.com/f/ramadan-for-youth-tv-2022?utm_campaign=p_cf+share-flow-1&utm_medium=copy_link&utm_source=customer

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu