‘Yeryüzü Mirasçıları Müzikli Hasbihal’in Galası Augsburg’da Yapıldı

Yazar Editör

Ümit Nağmeleri’nin bu seneki duygu yüklü projesi ‘Yeryüzü Mirasçıları’ ilk gösterimini Almanya’nın Augsburg şehrinde gerçekleştirdi. Dünyanın değişik ülkelerinden sahneye çıkan genç sanatçılar, naat, müzik, şiir ve yaşanmış hikaye anlatımları ile katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Her yıl farklı bir konsept ile yapılan ‘Ümit Nağmeleri’ programında, bu yıl Hizmet gönüllülerinin yaşadıkları zulüm ve zor şartlardaki başarı hikayeleri yazar Nedim Hazar’ın anlatımıyla izleyicilerle buluştu. Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar neticesinde cezaevlerine gönderilenler ve ülkesini terk etmek zorunda kalan masum insanların gerçek hikayeleri anlatıldı.

Augsburg’daki Westhause’da gerçekleşen gecenin sunumunu deneyimli sunucu Reha Yeprem gerçekleştirdi.

ÜMİT NAĞMELERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

Programın açılış konuşmasını da Mindeltal Gymnasium Müdürü Mustafa Üyrüş yaptı.

Son bir kaç yıldır çetin bir zaman diliminden geçen insanların zaman zaman ümitsizliğe kapıldığını belirten Üyrüş, “Doğal afetler, savaşlar, cadı avları ve toplumsal gruplaşmalar ufkumuzu adeta kara bulutular gibi sarmış durumda. Böyle bir zamanda ruh dünyamızı istila eden kara bulutları bertaraf edecek, güncel olayla yıpranan benliğimizi zaman ve mekan üstü hakikatlerle canlandıracak, yeşertecek Ümit Nağmelerine ihtiyacımız var. Hem de her zamankinden daha çok” dedi.

Böyle bir misyonla yola çıkan bu sanatçı ‘arkadaşları, Augsburg şehrinde misafir etmenin kendilerini mutlu ettiklerini belirten Üyrüş “Temennimiz odur ki Akif’in ifadesiyle bu gece ümidimize sımsıkı sarılarak evlerimize dönelim. Ve gelecek önümüze ne çıkarırsa çıkarsın doğru bildiğimiz yolda yürüyelim” şeklinde konuştu.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen genç sanatçılar performansları ile katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Genç solistlerinin seslendirdikleri eserlerle müziğe doyan misafirler, Yazar Hazar’ın anlatımlarıyla kah güldü kah ağladı.

Yaklaşık 2,5 saat süren program sonunda sanatçılar ile birlikte Ümit Nağmeleri projesinin mimarları ve çalışanları da Hazar ve Yeprem ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Yeryüzü Mirasçıları’nın bir sonraki durağı ise Stuttgart olacak. Etkinlik Neckar Forum’da Almanya saati ile 15.00’da tekrar seyirci karşısına çıkacak.


Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...