Haber

YARIN | Halime Gülsu’yu yakınları anlatıyor!

Bile bile ölüme terk edilen öğretmen Halime Gülsu’yu yakınları Biten Hayatlar Platformunda anlatıyor.

15 Temmuz sonrası yaşanan vefatları tarihe not düşmek için yola çıkan “bitenhayatlar.com internet sitesinde yarın akşamki yayında, hayatı zulümle sona eren öğretmen Halime Gülsu anılacak.

Türkiye’de mağdur yakınlarına yardım etmek için içli köfte yaparken tutuklanan, sistematik işkencelere maruz kalan, ardından hapishanede ilaçlarının verilmemesi ve hastaneye sevk edilmemesi sebebiyle hayatını kaybeden Halime Gülsu’nun” yaşadıklarını Bahara Doğru adlı programda, ağabeyi ve yengesi anlatacak.

Zeynep Altan ve Muaz Çiğci’nin sunumuyla 7 Mart Pazar günü Türkiye saatiyle saat 21:00’de gerçekleştirilecek yayın, Biten Hayatlar’ın YouTube kanalından  izlenebilecek.

KHK’LI AİLELERE YARDIM ETMESİ SUÇ SAYILDI

Halime Gülsu, cemaat operasyonları kapsamında 20 Şubat 2018’de Tarsus terörle mücadele polisleri tarafından yapılan ev baskınlarında gözaltına alındı. Mersin 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 3 Mart 2018’de silahlı terör örgütüne üye olmak ve finansal yardım sağlamak iddiasıyla tutuklandı. Yaptıkları iş, içli köfte yapıp satmak ve kendisi gibi KHK ile mağdur olan ailelere yardım etmekti.

HALİME GÜLSU’NUN ÖLDÜRÜLME SÜRECİ

32 yaşındaki Halime Gülsu 8 yaşında yakalandığı sistemik Lupus hastalığıyla yıllardır mücadele ediyordu. Cezaevine girmeden önce son kontrollerini yaptırmış, doktoru iyi durumda olduğunu söylemişti. Fakat cezaevinde ilaçları verilmediği ve tedavisi ihmal edildiği için hayatını kaybetti. Tarsus Cezaevi yönetimine defalarca dilekçe vermesine, vefatından 4 gün önce Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’e mektup yazmasına rağmen kimseye sesini duyuramadı ve 27 Nisan 2018’de cezaevinde hayatını kaybetti.

Tutuklu bulunduğu Tarsus Cezaevinde ilaçları verilmediği ve tedavisi geciktirildiği için 28 Nisan 2018’de hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni Halime Gülsu’nun ölümüne dair açılan soruşturmalar, Mersin ve Tarsus savcılıkları tarafından kapatılmaya çalışılıyor.

 

YAYIN SAATİ
19.00 Avrupa Saati
20.00 Türkiye Saati
13.00 Newyork Saati

http://www.youtube.com/c/Bitenhayatlar

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu