Worms’taki İftara Katılan Belediye Başkanı: ‘Merak ettiğim için geldim’

Yazar Editör

Almanya’nın Worms şehrindeki Altleiningen Kamp Yerinde bir diyalog-iftar programı düzenlendi. Programa belediye başkanı, bölge emniyet genel sorumlusu, 4 itfaiye çalışanı, 4 belediye çalışanı ve kamp yeri komşuları katıldı. Program, kamp yeri hakkında bilgi verilerek başladı ve misafirlerin duygu ve düşüncelerini paylaşmasıyla devam etti. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar programının sonunda misafirlere diş kirası olarak hediyeler takdim edildi.

Belediye Başkanı Gunther Schneider konuşmasında, davetiye alınca sevindiğini ve böyle bir davete ilk defa katıldığını ifade etti. “Sizlerin kamp yerinde neler yaptığınızı merak ettiğim için geldim ve yanımda bir arkadaşımı daha getirdim” dedi. Bölge emniyet sorumlusu Horst Gesell ise böyle bir etkinliğe ilk defa katıldığını ve davetten memnun olduğunu ifade etti.

Program, katılımcılar arasında samimi bir diyalog ortamı meydana getirdi ve misafirler birbirleriyle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı buldu. Program, kamp yeri komşuları ve Worms şehri yetkilileri arasındaki iletişimi güçlendirmek için önemli bir adım oldu.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...