Ne Dediler?

William Martin: “Hizmet hareketinin pozitif bir İslam görüntüsü ortaya koyduğuna inanıyorum.”

William Martin, Rice Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden emekli Profesör. Din, Kamu Politikası ve İlaç Politikası alanlarında dersler verdi. Öğretim hayatı boyunca Öğretmenlikte Yaşam Boyu Mükemmellik Ödülü gibi birçok ödüle layık görüldü. Doktorasını Din ve Toplum alanında Harvard Din Bilimleri Okulu’nda yaptı. The Billy Graham Story adlı biyografi kitabını kaleme aldı.

 

“Bana göre Hizmet hareketi, dünya genelinde gördüğümüz, insanların gerçek İslam olduğuna inanıp fiillerine dayanak gösterdikleri çeşitli anlayışlara sağlıklı bir alternatif sunuyor.”

“Hizmet hareketinin son derece pozitif bir İslam görüntüsü ortaya koyduğuna inanıyorum. Tarihe baktığımızda, İslam bilime çok büyük katkılarda bulundu. “Bilim konusunda her şeyi biliyoruz, artık üzerinde çalışmaya gerek yok” demek yerine, Hizmet hep bilimsel eğitimi vurguluyor. Bu çok olumlu bir şey.”

“Evet yardım önemli ama kısa vadeli olmamalı. Yardıma ihtiyacı azaltacak uzun vadeli değişiklikler yapmak aslında daha önemli. İnsanları okutup, eğitip yardıma muhtaç olmamalarını sağlayabilirsiniz. Aşevlerinde çalışmak iyi bir şeydir ama aşevlerine ihtiyacı ortadan kaldıracak çalışmalar yapmak daha iyidir. Dolayısıyla, okul açmak bence Hizmet’in yaptığı en önemli işlerden birisi.”

Kaynak:SpectramediaTV

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu