Haber

Virginialı gençlerin yeni dergisi:”Mirvari” yayın hayatına başladı

Amerika’nın Virginia Eyaleti'nden lise ve üniversite öğrencileri hazırladıkları bu özel dergide kendileri gibi genç arkadaşları için konuları araştırıp kaleme alıyor

Amerika’nın Virginia Eyaleti’nden lise ve üniversite öğrencileri Mirvari adını verdikleri yeni bir dergi hazırladı.

Tamamen gençlerin emekleriyle hazırlanan ve ilk basımı geçtiğimiz ayında gerçekleştirilen “Mirvari Dergisi” iki ayda bir okurlarıyla buluşacak.

 

Derginin ilk sayının giriş yazısında sevgi kahramanlarından olmayı arzuladıklarını belirten gençler, “Dünya deryasındaki zulümleri, zorlukları, ümitsizlikleri ve yorgunlukları nasıl temizleriz diye düşündük, dertlendik. Derdimizden bir Mirvari oluşturup sizlere sunmak istedik. İnci değerindeki dergimizin, kahve misali gaflet uykusuna dalmamıza da mani olacağını umarak hem bir kahve ismi olan hem inci manasına gelen ‘Mirvari’nin dergimize uygun bir isim ve hoş bir çağrışım olacağını düşündük.” ifadelerini kullandı.

Giriş yazısı ve içindekiler bölümünden sonra Allah’ın ismi ile başlayıp bir dua ile tamamlanan İngilizce ve Türkçe yayımlanan derginin içeriğinde, dini bilgi ve araştırmalardan genel kültür köşesine, İngilizce ve Türkçe şiirlerden sağlıklı yaşama ve eğitim tavsiyelerine gençleri bilgilendirici konular yer alıyor.

Ayrıca dergide ödüllü bulmaca, hikaye ve şiir yarışmaları da düzenleniyor. Bu yarışmalara katılmak isteyenler gerekli bilgileri dergiyi inceleyerek alabilecek.

Dünyanın her yerinden gençlere ulaşma hedefiyle yola çıkan Mirvari’nin baskı hali için şimdilik yalnızca Virginia’dakilere abonelik imkanı sunuluyor. Ancak gelecekte imkanların genişlemesiyle dünya geneli abonelik imkanı olması planlanıyor. Online hali Kasım 2021’e kadar ücretsiz olacak Mirvari’nin İnstagram hesabı @mirvari_magazine adresinden ziyaret edilebiliyor.

Derginin online versiyonuna ve web sitesine ise aşağıdaki linklerden ulaşılabiliyor.

https://issuu.com/mirvarimagazine

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu