Time To Help’ten 2 Milyon İnsana Gıda Yardımı Yapan Tafel’e destek

Yazar Editör

Almanya’da 25 yıldır sosyal yardım alan insanlara ağırlıklı olarak gıda desteği sağlayan ve 1000’e yakın şubesi bulunan Tafel aşevleri, günümüzde birçok farklı milletten 2 milyonun üzerinde insana her hafta gıda yardımı yapıyor.

Kadın, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik eğitim ve entegrasyon temelli çalışmalar yürüten EinStein/Ribif ve Time to Help derneklerinin işbirliği ile toplanan 500 Gıda paketi Düsseldorf Tafel yetkililerine teslim edildi.

Einstein Derneği yöneticisi Zeliha Biçer konuşmasında bir yandan kurslar ve etütlerle öğrencilerin okul derslerine katkıda bulunurken, diğer yandan da sosyal aktiviteler, geziler, etkinlikler ve projelerle birlikte kişisel ve sosyal alanda gelişimlerini de desteklediklerini belirtti.

Biçer, Düsseldorf’ta faaliyet gösteren EinStein/Ribif derneğinin şehirdeki konularla yakından ilgilendiğini ve Tafel aşevinin topluma açıktan çağrı yaptığı bu zor günlerde böyle bir yardım kampanyasında yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Biçer, gönüllü çalışmalarından dolayı hem Tafel yetkililerine hem de Time to Help derneğine teşekkür etti.

Time to Help Proje ve Dialog Müdürü Fatih Ateş ise, bağışın amacının dünyanın içinde bulunduğu bu zor günlerde hem insani yardım hem vefa hem de Almanya’da yaşayan insanlar olarak ülkedeki toplumsal bir soruna hep birlikte çözüm bulma adına destek sağlamak olduğunu söyledi.

Ateş, bu insani yardım faaliyetinde kendilerine destek olan EinStein/Ribif derneği ve gönüllülerine de teşekkür etti.

Pandemi ile başlayan finansal zorluklar, Rusya ve Ukrayna savaşı sonucu ülkede göçmen ve mülteci sayısının artması ile birlikte zor günler yaşayan Tafel aşevleri geçen sene topluma açık bir şekilde destek çağrısı yaptı. Yapılan bu çağrıya Temmuz 2022’de karşılık veren Time to Help derneği geçen süre içerisinde 20 şehirdeki Tafel şubelerine gıda paketi desteği, Tafel araçları için benzin desteği gibi yardımlarda bulundu. Dernek halihazırda Almanya’nın farklı şehirlerinde bulunan partner dernekleri ile birlikte çok sayıda Tafel şubesine yönelik yardım kampanyaları yapıyor.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...