Haber

Yeni Kitap | Tadımlık hapishane hatıraları-M.Fehmi Acat

İnsan hakları savunucusu, aktivist M. Fehmi Acat’ın yeni kitabı “Adları Yusuf idi…” Crab Publishing tarafından yayımlandı.

Acat, 10 Temmuz 2016’da “STK üyeliği ve hükümete muhalif” olma” suçlamasıyla tutuklandı ve 672 sayılı KHK ile memurluktan ihraç edildi. Tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan yazar, baskıların devam etmesi ve mahkeme sürecindeki adaletsizliklerden dolayı Türkiye’yi terk ederek İsviçre’ye iltica etti.

Sosyal medya hesaplarında Türkiye’de yaşanan hukuksuzlukları dile getiren yazar, 20 aylık hapishane hayatında aldığı notları kitaplaştırmaya devam ediyor. Online yayıncılık yapan Crab Publishing’den bugüne kadar Donör, Medrese-i Yusufiye Hutbeleri, Neydi Suçun ve son olarak Adları Yusuf idi… kitapları yayımlandı.

Son kitabında koğuş arkadaşlarının ibret alınacak kimi zaman komik kimi zaman ise tirajikomik hallerinin yanı sıra Türkiye’nin hukuk sisteminin geldiği son noktayı ortaya koyuyor. Kitapta, memurların keyfi uygulamaları, mahkumların kullanamadığı haklar, işlemeyen/işletilmeyen yargı sistemine rağmen “terörist” ilan edilen insanların tavırları ilk ağızdan anlatılıyor.

Adları Yusuf idi… kitabı aşağıdaki linkler üzerinden tüm e-book formatlarında satın alınabilir:
Smashwords: https://smashwords.com/books/view/1065168
Apple: https://books.apple.com/us/book/x/id1550201521
Kobo: http://store.kobobooks.com/en-us/Search?Query=9781005267001
D&R
https://dr.com.tr/ekitap/adlar-yusuf-idi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu